Internet z innego komputera

(Badzik Mistrz) #1

witam.chce połączyć dwa komputery... a raczej moj komputer z routerem stojącym w domie naprzeciwko. jutro ide kupić kabel ale kuzyn mi powiedzial ze mam kupić jakiś UTP kategorii 5...Czym on sie rozni od zwyklego?telefonicznego?

mam kilkanascie metrow zwykłego kabla telefonicznego i chce go wykorzystać... bedzie wszystko dzialało OK jeśli połącze go z tym kablem UTP ?

czekam na odpowiedzi

dzieki

(Kaze) #2

Potrzebujesz kabla 8-żyłowego skrosowanego tzw. skrętkę a telefoniczny nie ma tyle przewodów, poza tym od razu daj na nim założyć wtyczki bo sam tego nie zrobisz. (słuchaj się kuzyna)

(Kpc21) #3

i wtyczki telefoniczne są mniejsze.

Nie ta kategoria.

(Maciejboss) #4

jaka skętke,żadnego skrosowanego tylko zwykły prosty bo ma router przeciez

(Badzik Mistrz) #5

kupiłem ten kabel i kupiłem 2 końcówki.końcówki są troche większe od zwykłej koncówki telefonicznej ;///

kurde nie wiedziałem, teraz chyba czas sie rozejrzeć za jakaś karta sieciową z takim wejściem. ile taka może kosztować?

A może jest jakaś przeksciówka z wtyczku od kabla UTP 5 na zwykła wtyke telefoniczną?

czy musze karte sieciowa kupic?

(Airborn) #6

kumar1 a gdzie Ty niby masz wtyczki telefoniczne? naprawdę rzadko są one używane przy konstrukcji LANu, opisz może jakie masz wejścia w kompie i tym routerze?

natomiast karta sieciowa, to koszt w granicach 10zł przeważnie

(Badzik Mistrz) #7

od razu mówie że w ogóle się na tym nie znam ....

http://webtechnix.com.au/support/rj45-plug-empty.jpg - takie wtyczki dziś kupiłem - zgodne z tym kablem UTP 5.

do routera w miare pasują choć i tak troche cięzko wchodzą....

a ja mam z tyłu komputera takie wejście jak w zwykłym gniazdku telefonicznym... czyli troche mniejsze od tych wtyczek od kabla UTP.

Czyli jedynym ratunkiem jest kupno karty sieciowej z takim wejściem tak ?

Nie wiesz jak wrzucać screeny?

Pozdrawiam Gutek222

(Airborn) #8

więc to co pokazujesz, to jest wtyczka RJ-45, najpopularniejszy obecnie spotykany rodzaj, telefoniczna, mniejsza, to RJ-11, najlepiej było by zainwestować w nową kartę sieciową, coś w tym stylu link lub praktycznie dowolną inną z portem na RJ-45

tym się raczej przejmować nie musisz

(Badzik Mistrz) #9

już chyba wiem w czym problem ...

Nie odróżniam modemu od karty sieciowej.......

(Maciejboss) #10

karta sieciowa kosztuje 19zl

(Slav) #11

nie wciskaj na siłę wtyczek nie zaciśniętych do gniazd, narobisz sobie problemów

(Kpc21) #12

końcówki sa zaciśnięte na kablu zaciskarką??