Internet z kablówki na wifi xp-vista

Witam!

Mieszkam na stancji i w jednym pokoju mam internet z Multimedii przez modem Motoroli podłączony do laptopa z Vista przez usb.

Chciałbym udostępnić internet na drugiego kompa z win xp za pomocą sieci wifi niestety jednak mam z tym problem gdyż za żadne skarby komputery nie chcą się znaleźć.

Użyłem konfiguratora sieci wifi z lapa z xp za pomocą pamięci flash, sterownik w karcie wifi na lapie z vistą nastawiłem na ad-hoc i nadal nic :confused:

Czy jest jeszcze coś co mogę spróbować zrobić??

Ustaw router recznie…

  • ustaw IP podawane przez DHCP

  • ustwa adresy MAC

  • klucz sieciowy

W sumie powinno styknąć aby i działało i żeby było bezpiecznie :wink:

Skoro jest podawany przez DHCP to nie ustawi go na stałe.

Musisz skonfigurować swoje drugie połączenie wifi (bo pewnie masz 2 w panelu) ustawiasz na sztywno ip visty np. 192.168.1.1 maske 255.255.255.0

a w xp ip 192.168.1.2 maske 255.255.255.0. Potem programem dołączonym do lapka tworzysz połączenie Ad-hoc , oczywiście ustawiasz hasło itd. , a xp łączysz się z tą sieci i powinno działać ( Musisz jeszcze pierwszę połączenie usb udostępnić dla sieci wew. ). Bodajże w sieć Ad-hoc może połączyć się max. 4 osoby.

Czyli muszęściągnąć jeszcze jakiś program?

Bo jedyne co zrobiłem to ustawiłem w sterowniku karty wifi lapa z vistą opcję ad-hoc na enabled.

To nie wystarczy?

Gdzie szukać takiego programu? Szukałęm na stronie producenta, ale nic nie znalazłem.

Lap z vista (ten podłączony pod modem) to Toshiba Satelitte A200-1GH

Hmm a może konfiguratora sieci wifi za pomocą pamięci flash powinienem urchomić z lapa z vistą? tylko nie wiem gdzie znaleźć tą opcję :confused: