Internet z komórki na Laptopa - Problem

Witam

Przejdę od razu do rzeczy:). Posiadam laptopa z wifi oraz nokie e66 która także posiada wifi. Posiadam taryfę orange free i chciałbym bezprzewodowo udostępnić internet do laptopa. Telefon musi znajdować się na parapecie na oknie gdyż tylko tam mam zasięg, przez co odpada podlączenie telefonu jako modemu przez usb do laptopa.W jaki sposb moge połączyć się z internetem? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam

Możesz zainstalować program Nokia Ovi suit ale tam już na starcie łączysz się z programem przez bluetooth albo kabel usb i tak samo jak chcesz łączyć go z netem to tylko przy użyciu jednego z tych interfejsów. Musiałbyś kupić router 3G aby używać wifi z telefonu do łączenia z netem.

mhm a może lepiej kupić jakiegoś smartfona z androidem i łączyć się bezprzewodowo z laptopem przez tethering. Tylko czy będzie połączenie? Czy android nie będzie się gryzł z windows 7 w czasie tetheringu ?

Na tetheringu się nie znam. Na pewno musiałbyś przekalkulować cenę smartphone a routera. Smartphone to 500 zl a router 270 zl a możliwości ma o wiele większe. W smartfonie pewnie jeszcze trzeba jakieś modyfikacje romu robić.