Internet z LiveBox'a rozsyłany przez oddzielny router


(Derelion) #1

Witam serdecznie.

Piszę do Was ponieważ chciałbym się zapytać czy jest taka możliwość aby: internet, który jest rozsyłany przez LiveBox'a był przechwytywany przez router z wpiętym modułem Wi-Fi i był dalej rozsyłany do poszczególnych komputerów w sieci oraz pozostałych urządzeń typu: tv, spartphony itd?

Poniżej zamieszczam schemat :smiley:

A dodatkowo czy istnieje jakiś router, który jest wyposażony w taką opcję przechwytywania sygnału Wi-Fi i rozsyłania go dalej? Ewentualnie czy istnieje router, który ma wejście na USB i będzie obsługiwał kartę WI-Fi do niego wpiętą celem przechwytywania sygnału z LiveBoxa i rozsyłania go dalej? Proszę bardzo o odpowiedź.


(Rupertm) #2

A w jakim celu taka konfiguracja skoro livebox przesyła sygnał wi-fi


(Xemidra) #3

Też tego nie rozumiem xD

Jak już to jeden router wystarczy do rozesłania sygnały Wi-Fi i podłączenia sprzętu ethernetem.


(Derelion) #4

Ponieważ LiveBox znajduje się zbyt daleko od komputerów i urządzeń, które chciałbym aby także mogły korzystać z tego połączenia internetowego i nie ma możliwości przeniesienia LiveBox'a bliżej. A tak to mógłbym po prostu umieścić drugie urządzenie w pewnej odległości, które pobierałoby sygnał z LiveBox'a i rozsyłało by go dalej dzięki czemu urządzenia te miały łączność z siecią.

UWAGA! Nie ma możliwości podłączenia urządzeń poprzez porty Ethernet!

A więc czy jest jakaś taka możliwość? Czy istnieje taki router, który pobiera przez swoje Wi-Fi, Wi-Fi LiveBox'a i rozsyła go dalej?


(Xemidra) #5

Rozumiem, że te urządzenia znajdują się w większej odległości ?

W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie to: http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... =TL-WPA281

Wyjdzie taniej niż kilka routerów, niższe koszty utrzymania i większa stabilność połączenia. Do tego unikniesz zakłóceń spowodowanych dużą ilością urządzeń bezprzewodowych.