Internet z multimedi, konfiguracja

Witam. Mam taki problem. Założyłem neta z multimedi. Dostałem modem motorola sbv5121e i chciałbym podłączyć do niego aby mieć wi-fi TP link TD-w8961nd. Gdy podłacze laptopa kablem do modemu motoroli to net działa. Lecz gdy odłączę kabel podłącze router nic. Połączę się z routerem lecz neta nie ma. Dodam również że na modem motoroli 192.168.1.1 nie działa oraz brama domyslna spisana z ipconfig również nie działa. Pomógłby mi ktoś przy tym?

Będzie działać. Po prostu, jak podłączysz router, to musisz zrestartować modem. Te modemy zapamiętują MAC adres urządzenia i jak podłączysz nowe, to trzeba go zrestartować.

Ale dlaczego nie mogę kompletnie wejść na modem z multimedii??? Czyli co odłączyć komputer zresetować modem i router podłączyć modem z routerem RJ-45 kablem i od tak bd działac???

Bo podłączasz do lan a nie do wan :stuck_out_tongue: Twój router jest adsl więc wan masz rj11. Nie podłączysz przez niego więcej niż 1 urządzenia jednocześnie. Musisz wyłączyć dhcp i powinno działać.

Przy zmianie urządzeń podpinanych do modemów w kablówkach wystarczy wyciągnąć wtyczkę zasilającą na jakieś 30 sekund i powinno zaskoczyć z nowymi ustawieniami.

Mając sam modem multimedi podłączam do niego laptopa kablem lan i internet jest ale na modem wejść nie mogę. Potem podłączyłem modem kablem rj11 z routerem i wi fi w routerze nie działa. Podłączyłem również kablem rj 45 i też nie działa. Resetowałem wszystko tak jak kolega wyżej mówił i lipa. Router to tp link td-w8961 (adsl2+)

Tracę cierpliwość, ale ok.

Modemu konfigurować nie możesz, bo dostawca robi to z automatu.

Porty telefoniczne (rj11) na tym routerze są nieaktywne, chyba że kupisz u nich telefon (tak przypuszczam :P).

Tak więc powinieneś podłączyć swój router kablem rj45 z modemem dostawcy. Ale twój router jest z modemem adsl (zły !!

Więc, albo kupisz nowy router, albo podłączysz tylko jedno urządzenie korzystając z porady podanej przeze mnie wcześniej.

Oooo wkońcu wytłumaczyłeś normalnie tak że zrozumiałem. Trza było odrazu że router zły. Dzięki za pomoc ziomutki :slight_smile: