Internet z Neostrady - czy ktoś się może do mnie podłączyć?

Witajcie!

Mam pytanie - dla Was może się to wydawać banalne lecz dla osoby o mniejszej wiedzy na ten temat i i która dopiero się uczy jest to mały problem :stuck_out_tongue:

więc mam pytanie jak zrobić aby nikt nie podłączył się do mojego neta ?

gdyż mam nowy net z Neostrady a wiem że można zrobić tak by zablokować neta dla innych np. jak ktoś chce się do ciebie podłączyć to musi wpisać jakieś hasło i ja chciałbym to zrobić. Z siecią którą jestem podłączony jest jakiś typ zabezpieczeń - czy to wystarczy ?

Z góry dziękuję :slight_smile:

Podaj ten typ zabezpieczeń… :slight_smile:

WPA2-PSK

Wystarczy :slight_smile: Pod warunkiem że nie masz na tą sieć hasła typu 123456 (tylko przypadkiem nie podawaj hasła na forum :stuck_out_tongue: ).

yyy… nic o tym nie wiem . :smiley:

:smiley: to to akurat wiem.

o to dobrze :smiley: dziękuję za pomoc :slight_smile:

Ciekawe, co miał na myśli pisząc „podłączyć” skoro ma net z Neostrady?

A to łącza z NEO nie można mieć na routerze z WIFI ??

Można, ale system łączenia się z siecią nie został jasno określony. Składnia pisanego postu jest chaotyczna – podejrzewałem możliwość łączenia się przez Wi-Fi, ale wolałbym, aby było to jasno określone

To raczej wystarczy aby mieć pewność że to WIFI, IMO :wink:

może powinno być połączyć ? :-k - chodzi mi o to, że jeżeli ktoś nie ma własnego internetu a kliknie się w “zasięg” (czy jak to się fachowo nazywa) - ta ikonka jest koło baterii - to można się do kogoś połączyć aby od tej osoby korzystać z internetu :arrow: tzn. jak klikniesz w “zasięg” (czy jak to się fachowo nazywa) to otwiera Ci się nowe okienko gdzie pokazuje Tobie najbliższe połączenia z internetem w Twojej okolicy. Niektórzy mają jakiś typ zabezpieczeń inni nie i nad zasięgiem pojawia się taka “pomarańczowa tarcza i wykrzyknikiem” co oznacza, że nie mają żadnego typu zabezpieczeń.

wiem przepraszam :frowning:

tak ja mam modem mam z WiFi. , czyli mogę chodzić z laptopem po całym domu bez żadnego kabla (tak, wiem że Wy to wiecie :stuck_out_tongue: )

Przepraszam za problemy :wink:

Podłączyć, połączyć, podpiąć, nie ma to znaczenia, bo wszystkie określają “łączenie” czegoś z czymś, niekoniecznie fizyczne.

Poza tym w pierwszym poście napisałeś “czarno na białym” (przynajmniej dla mnie) -nowa neostrada (mało prawdopodobne by nie był to LiveBox), hasło-, że nie chodzi o łączność po kablu, ponieważ ta droga nie jest zabezpieczana (podpinasz ethernet-em i sieć działa, chyba że mieszało się w ustawieniach karty sieciowej lub ogniomurek ma “fazę” na blokady ;)).

Na dobrą sprawę wiadomo nawet jaki “model” LB posiadasz -po tym jak podałeś typ zabezpieczeń ;)- (pierwsza generacja nie ma WPA2 i nie jest już dawana w dzierżawę… więc masz LB 2.0, kanciaste pudełko ze ściętym rogiem, bez standardowej możliwości zawieszenia na ścianie).

możliwe :stuck_out_tongue:

racja =D>

dziękuję Wszystkim za pomoc i wyjaśnienia zwyciestwo.gif

Czyli podsumowując, działa to tak, jeśli chcesz się połączyć z Liveboxem, możesz to zrobić na dwa sposoby, albo wpisując klucz WEP dostępny tylko mieszkańcom domu, ponieważ przyklejony jest na tylnej ściance kaloryfera, albo wciskając przycisk parujący liveboxa z komputerem w jakimś tam czasie od wciśnięcia bez potrzeby podawania klucza. Standardowo, tak jak i u Ciebie jest skomplikowany klucz w WPA2-PSK, możesz spać spokojnie :wink:

Poza tym po wpisaniu w przeglądarkę adresu LB (192.168.1.1) i wpisaniu domyślnie ‘admin’ i ‘admin’ możesz pewnie sprawdzić aktualnie podłączone komputery, telefony, itd. Ale głowy uciąć sobie nie dam.

To powinno zostać zmienione i to jak najszybciej… :slight_smile:

tak, tak widzę właśnie :wink:

a można poradzić jak to zmienić ?

podstawowa-konfiguracja-domowego-routera-t439247.html#p2786284

A wyjaśni ktoś dlaczeo musi być zmienione ? (czysta ciekawość)

Wpa-psk jest bezpieczne z dobrym hasłem, WEP nie polecam, złamanie tego to 5 minut roboty.

Boshi , jak login i hasło są takie jak domyślnie ustawione na routerze, to co ci pomoże nawet najlepsze szyfrowanie ??

Czegoś nie rozumiem. Dobra załóżmy że mam ustawione domyślne (admin/admin) przecież włamywacz, musiał by podpiąć się pod router? Chyba, że mówisz o włamaniu na router podając domyslne wartości? Dobrze kombinuję? :slight_smile:

Ale dyskusja o wep, nie wep. Zależy gdzie mieszka bo jak przykładowo na wsi to nikt mu tego tam nie będzie łamał. Od tego trzeba by zacząć.