Internet z Neostrady - czy ktoś się może do mnie podłączyć?

Jeżeli router działa po WIFI to nikt nie musi się podpinać kabelkiem, wystarczy ip routera i jesteś w ustawieniach :wink:

Mam taką sytuację w domu, sąsiedzi mają D-Linka, sieć niezabezpieczona, hasło na router i login “fabryczny: admin, admin”, mówiłem im o tym , mają to w nosie…

To pomoże, że włamywacz, aby mógł wykorzystać domyślny login i hasło, musi najpierw podłączyć się do sieci, jeśli klient (komputer) nie zostanie uwierzytelniony przez punkt dostępu, nie uzyska dostępu do sieci, tym samym nie ma możliwości zalogowania się na router. Możliwość zalogowania się będą mieli tylko użytkownicy podłączeni do sieci.

WPA z protokołem TKIP też jest do złamania w kilka minut. Na chwilę obecną WPA2/AES/CCMP jest trudne do złamania, a przynajmniej niemożliwe przez zwykłego użytkownika z laptopem.

Chociażby po to, aby użytkownicy z twojej sieci nie mieli dostępu do routera, tak samo jeśli włamywacz uzyska dostęp do sieci, będzie miał również pełny dostęp do routera.

Dzięki roobal, Tak myślałem z tym podpięciem do sieci. Zostaje jeszcze jeden sposób przez WPS, choć nie zawsze działa- bo router nie raz wyrzuca dziwne kody nie działające no i nie każdy router obsługuje WPS lub ma wyłączone. Z tym, że nie ma co tego rozwijać, bo to sprzeczne z regulaminem. Temat chyba wyczerpany.