Internet z Netii przez modem w laptopie

Witam. Mam dojść nie typowe pytanie. Mam wykupiony Internet w Netii (chyba abonament 49zł) Internet jest normalnie na linii TP (takiej jak telefon) i podpięty do router-a. I teraz moje pytanie: Czy jeżeli kabel(taki jak do telefonu RJ-11) podepnę do laptopa to będę korzystał normalnie z wykupionego Internetu czy będzie to naliczane osobno?

Pewnie zapytacie: po co? Ano dlatego,że gdy nie ma prądu to nie działa router i wtedy bym mógł korzystać z Internetu podpinając bezpośrednio kabel (tylko pytanie czy w ramach wykupionego abonamentu czy też osobno?)

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Tam masz zapewne modem analogowy - nie będzie ci to działać z Netią oczywiście - kup sobie jakiś modem na USB np:

http://allegro.pl/orange-zte-852-adsl-m … 03598.html

I trzymaj na wszelki wypadek :slight_smile:

Czyli jakbym podpiął pod ten w laptopie to by kasowało jak za telefon?

Nie, normalnie tak jakbyś korzystał metodą tradycyjną. Jak masz net w Netii/TP to nie ma możliwość skorzystać “poza” nim. Po prostu Twój router ma wbudowany modem ADSL który nawiązuje połączenie z Netią (z ich urządzeniami), w momencie gdy przepinasz się na laptopa to wtedy laptop się łączy z linią (przy pomocy zew. modemu ADSL który ktoś wyżej Ci polecił).

Różnica taka jakbyś przełożył kartę sim z jednego telefonu w drugi :slight_smile: płacisz tak samo tylko na innym telefonie.

Masz w domu linię telefoniczną i to jak się na niej połączysz w technologii ADSL już dostawcę nie interesuje. Płacisz zawsze tak samo. No chyba żebyś połączysz się analogowo a nie via ADSL na stary numer 0 20 21 22 (istnieje to jeszcze? ;)).

OK dzięki za odpowiedzi. Już rozumiem :smiley:

wdzwanka? ISTNIEJE :smiley: :smiley:

I dalej kosztuje 33gr / 3min?