Internet z ograniczonym dostępem !?

Witam ! Dzis założyłem hasło dla sieci wifi w swoim routerze , i mam pytanie bo teraz na laptopie wyskakuje mi ze chce jakis kod to wpisuje ten który został wygenerowany przez router , wszystko pieknie się łączy ale pisze że sieć z ograniczonym dostepem i nie da sie nic zrobić na internecie ? Moje pytanie jak to rozwiązać ??:??

Taki komunikat jest wtedy, gdy komputer (karta sieciowa) dostanie adres IP (z DHCP routera), ale nie ma dostępu internetu. Sprawdź na routerze, czy masz dobrze skonfigurowane połączenie z internetem (ping w panetu testowym, czy coś w tym rodzaju).

Albo inaczej - spróbuj ustawić słabsze szyfrowanie na WiFi zamiast WPA2, ustaw WPA (PSK-AES), albo zwykłe WEP (ale to tylko na czas testów, bo jest za słabe).

Router dobrze jest ustawiony bo wszystko smiga jak szyfrowanie jest wylaczone , to co ja ustawiam to jest wep to najsłabsze czyli 64

Dodane 26.11.2012 (Pn) 20:39

http://images48.fotosik.pl/509/ae5b1963a2060b12.jpg oto zdjęcie opcji powie mi ktoś co pozaznaczac . Ostatnio dałem do 64bit wep wpsialem cos tam na dole typu 12345 wygenerowalo mi kody i zapisalem , dodatkowo zaznaczylem te 2 opcje

i to ESSID ma byc na tak czy na nie ?

Niemieckiego to ja ani w ząb (no, może ciutkę na logikę raczej).

ESSID to nazwa Twojego punktu bezprzewodowego (wpisz cokolwiek).

ESSID rozgłaszanie daj na tak (Ja).

Kanał 06 lub 11.

Jak masz WEP (włącz je), to zaznacz pierwsze pole Schlussel 1 wpisz hasło, na laptopie przy podłączeniu je podajesz.

Podłączając się do AP, klient najpierw przechodzi proces uwierzytelnienia, jeśli hasło pasuje, jest podłączany do AP, następnie klient DHCP prosi serwer DHCP o konfigurację protokołu IP, może tu jest jakiś błąd. Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

nslookup dobreprogramy.pl

tracert dobreprogramy.pl

Zmieniałem z Ja (tak) na Nein (nie) i wpsiałem tylko 1 hasło a wcześniej wpisywałem wszystkie 4 pola i działa :slight_smile: