Internet z Pc na Laptopa

Otóż chodzi mi o to ze mam w swoim Pc Stacjonarnym internet dostawca osiedlowy

i czasem jak jestem na laptopie pobłądzić w internecie ale gdy wkładam kabel to niby wykrywa siec ale nie łączy z nią

i co musiał bym zrobić

Nie chodzi mi o rozdzielenie internetu na 2 Kompy tylko raz ten raz ten

Słyszałem ze trzeba zmienić chwilowo adres Mac ale nie wiem jak i czym

Pomożecie? :mrgreen:

Dzięki

to zależy od dostawcy oraz tego czy adresy sieciowe przydziela DHCP czy musisz wpisać ręcznie w opcjach karty sieciowej protokołu tcp ip v4. do zmiany MAC-a służy np SMAC.

a Czy zmiana adresu MAc jest bezpieczna tzn ze po resecie wróci on do swojego normalnego adresu czy jak to będzie?

Raczej nie wraca do ustawień, poprostu trzeba go przywrócić na pewno znajduje się specjalny guziczek w programie.

Ja od siebie polecam

MacMakeUp

MacChanger-po wpisaniu na google, pierwszy link.

Nie polecam klonowania adresów MAC karty w laptopie. O ile karty na PCI i wbudowane w płytę stacjonarnego kompa znoszą to względnie dobrze, o tyle w laptopie po nieudanej operacji koszt naprawy jest NIEPORÓWNYWALNIE większy.

Na początek kabel. Zakładam że masz kabelek typu cross. Musisz miec w kompie bazowym 2 karty sieciowe.

Komputer stacjonarny : START>ustawienia>połączenia sieciowe. Wskaż połączenie z laptopem, następnie zainstaluj usługi i protokoły dla tego połączenia. (wszystkie jakie są dostępne) wszystko zrobisz w karcie WŁASCIWOŚCI. Następnie wejdź w protokoły TCP/IP i użyj adresu 192.168.0.1 dla tej karty sieciowej. maska podsieci wpisze się sama. Preferowany serwer DNS 192.168.0.1. Zastosuj ustawienia, włącz udostępnianie połączenia internetowego dla karty sieciowej która łączy się bezpośrednio z siecią.

LAPTOP. j/w wejdź w połączenia sieciowe >właściwości. zainstaluj protokoły j/w. W TCP/IP ustaw adres 192.168.0.2, maska podsieci wpisze się sama, brama domyślna 192.168.0.1 , preferowany serwer DNS 192.168.0.1

Jeśli twój dostawca NIE ZEZWALA na dzielenie łącza na 2 kompy ściągnij AnalogX Proxy i skonfiguruj na 192.168.0.1 w obu dostępnych polach. Przeglądarkę skonfiguruj na łączenie z netem przez proxy.

W ten sposób kosztem max 40zł (wliczam 10m kabelka cross+karta sieciowa RTL 23zł) masz net na 2 kompach jednocześnie, bez konfliktów i szarpania się z dostawcą.

BTW w adresie twojego IP jest zakodowany MAC adres twojej karty sieciowej. Zmieniasz kartę (podłączasz drugi komp) i nie możesz połączyc się z netem.

program smac 1.1 nie wprowadza/zmienia hardwarowo mac adresu i jest to operacja całkowicie bezpieczna , zostają tylko dodane odpowiednie wpisy w rejestr systemu, w programie wystarczy nacisnąć odpowiedni “guziczek” restart kompa i karta już posiada własciwy czyli swój orginalny mac .Połaczenia przez dwie karty kablem skrosowanym jest połaczeniem nieefektywnym w połączeniu z proxy tak wolnym że praktycznie nie da się z niego kożystać.

A co to ma do rzeczy. Po prostu jak zmieniamy adres mac na kompie to nie zmieniamy go sprzętowo tylko przysłaniamy programowo i nie ważne czy na stacjonarnym czy na laptopie.

zmieniłem adres mac i lipa ;/ Czyli nie da sie

a jak zmieniłeś mac i jakim programem , jedynie i faktycznie maca można zmienić darmowym programem smac 1.1 inne wersje tego programu są płatne a wersje demo nie zmieniają maca inne programy tego typu również są demonstracyjne , zmieniając maca programem smac 1.1 należy po tym zrestartować kompa i dopiero po ponownym załadowaniu systemu zostaną do rejestru systemu dodane odpowiednie wpisy czyli zostanie zmieniony mac adres karty sieciowej.

To lepiej używać MacMakeUp ;] Zmienia odrazu i darmowy.