Internet z Pc na Laptopa


(Novvaczeq) #1

Otóż chodzi mi o to ze mam w swoim Pc Stacjonarnym internet dostawca osiedlowy

i czasem jak jestem na laptopie pobłądzić w internecie ale gdy wkładam kabel to niby wykrywa siec ale nie łączy z nią

i co musiał bym zrobić

Nie chodzi mi o rozdzielenie internetu na 2 Kompy tylko raz ten raz ten

Słyszałem ze trzeba zmienić chwilowo adres Mac ale nie wiem jak i czym

Pomożecie? :mrgreen:

Dzięki


(Technik Elektro) #2

to zależy od dostawcy oraz tego czy adresy sieciowe przydziela DHCP czy musisz wpisać ręcznie w opcjach karty sieciowej protokołu tcp ip v4. do zmiany MAC-a służy np SMAC.


(Novvaczeq) #3

a Czy zmiana adresu MAc jest bezpieczna tzn ze po resecie wróci on do swojego normalnego adresu czy jak to będzie?


(Bolo92) #4

Raczej nie wraca do ustawień, poprostu trzeba go przywrócić na pewno znajduje się specjalny guziczek w programie.

Ja od siebie polecam

MacMakeUp

MacChanger-po wpisaniu na google, pierwszy link.


(Bart3374) #5

Nie polecam klonowania adresów MAC karty w laptopie. O ile karty na PCI i wbudowane w płytę stacjonarnego kompa znoszą to względnie dobrze, o tyle w laptopie po nieudanej operacji koszt naprawy jest NIEPORÓWNYWALNIE większy.

Na początek kabel. Zakładam że masz kabelek typu cross. Musisz miec w kompie bazowym 2 karty sieciowe.

Komputer stacjonarny : START>ustawienia>połączenia sieciowe. Wskaż połączenie z laptopem, następnie zainstaluj usługi i protokoły dla tego połączenia. (wszystkie jakie są dostępne) wszystko zrobisz w karcie WŁASCIWOŚCI. Następnie wejdź w protokoły TCP/IP i użyj adresu 192.168.0.1 dla tej karty sieciowej. maska podsieci wpisze się sama. Preferowany serwer DNS 192.168.0.1. Zastosuj ustawienia, włącz udostępnianie połączenia internetowego dla karty sieciowej która łączy się bezpośrednio z siecią.

LAPTOP. j/w wejdź w połączenia sieciowe >właściwości. zainstaluj protokoły j/w. W TCP/IP ustaw adres 192.168.0.2, maska podsieci wpisze się sama, brama domyślna 192.168.0.1 , preferowany serwer DNS 192.168.0.1

Jeśli twój dostawca NIE ZEZWALA na dzielenie łącza na 2 kompy ściągnij AnalogX Proxy i skonfiguruj na 192.168.0.1 w obu dostępnych polach. Przeglądarkę skonfiguruj na łączenie z netem przez proxy.

W ten sposób kosztem max 40zł (wliczam 10m kabelka cross+karta sieciowa RTL 23zł) masz net na 2 kompach jednocześnie, bez konfliktów i szarpania się z dostawcą.

BTW w adresie twojego IP jest zakodowany MAC adres twojej karty sieciowej. Zmieniasz kartę (podłączasz drugi komp) i nie możesz połączyc się z netem.


(Zbych ) #6

program smac 1.1 nie wprowadza/zmienia hardwarowo mac adresu i jest to operacja całkowicie bezpieczna , zostają tylko dodane odpowiednie wpisy w rejestr systemu, w programie wystarczy nacisnąć odpowiedni "guziczek" restart kompa i karta już posiada własciwy czyli swój orginalny mac .Połaczenia przez dwie karty kablem skrosowanym jest połaczeniem nieefektywnym w połączeniu z proxy tak wolnym że praktycznie nie da się z niego kożystać.


(Tomasz206) #7

A co to ma do rzeczy. Po prostu jak zmieniamy adres mac na kompie to nie zmieniamy go sprzętowo tylko przysłaniamy programowo i nie ważne czy na stacjonarnym czy na laptopie.


(Novvaczeq) #8

zmieniłem adres mac i lipa ;/ Czyli nie da sie


(Zbych ) #9

a jak zmieniłeś mac i jakim programem , jedynie i faktycznie maca można zmienić darmowym programem smac 1.1 inne wersje tego programu są płatne a wersje demo nie zmieniają maca inne programy tego typu również są demonstracyjne , zmieniając maca programem smac 1.1 należy po tym zrestartować kompa i dopiero po ponownym załadowaniu systemu zostaną do rejestru systemu dodane odpowiednie wpisy czyli zostanie zmieniony mac adres karty sieciowej.


(Bolo92) #10

To lepiej używać MacMakeUp ;] Zmienia odrazu i darmowy.