Internet z PC(wifi) do Laptopa(kablem cross)

troche mało ogarniam :frowning: . Mam w domu PC i Laptopa, PC ma podłączony TP-LINK TL-WN722N . i jest na dachu wystawiona antena która odbiera sygnał . Więc tak Wiem że lepiej zakupić router :smiley: no ale tak jest że hajsu nie mam :frowning: . A po za tym chce sie troche z tym pomęczyć lubie wyzwania … Pomęczyłem sie sam ale nie daje rady :stuck_out_tongue: . No więc mam kabel Cross (chyba tak ) . I chce żeby Laptop ciągnął neta z PC :slight_smile:

doszedłem do udostępniania dysków to działa mam dostęp do dysków z PC na lapka i z lapka na PC . Ale z internetem lipa na obu kompach pisze ograniczenia łączności !

Pomocy #-o

Gazdzior , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Witaj,

  1. Musisz udostępnić połączenie Internetowe na PC klikając na karte sieciową łączącą dwa kompy.

  2. Na kompie stacjonarnym musisz ustawić jakiś adres z innej puli niż druga karta np 192.168.120.1 i maska 255.255.255.0

  3. Na drugim kompie musisz ustawić adres IP np. 192.168.120.2 i maska 255.255.255.0 oraz brame którą bedzie komp stacjonarny - 192.168.120.1.

DNS możesz ustawić na 8.8.8.8

i powinno starczyć.

pozdrawiam