Internet z Play Online - szybkość

Zakupiłem Play Online. Po podłączeniu do kompa mam zasięg 2 kreski (z 5 możliwych). Od rana do godziny powiedzmy 17 download utrzymuje się na poziomie 40 - 60 kbs, natomiast później spada do nawet 10 kbs. Przy zakupie Playa w salonie powiedzieli mi, że szybkość będzie zależna także od ilości użytkowników korzystających z Playa w danym momencie. To w zasadzie tłumaczy dlaczego tak spada prędkość w godzinach wieczornych. Zastanawiam się, czy jeżeli dokupiłbym zewnętrzną antenkę do tego modemika z Play to a) czy na pewno zwiększył by się zasięg b) czy ewentualny wzrost zasięgu wpłynął by na szybkość internetu?? Bo nie wiem czy nie okaże się że nawet jak miałbym 5 kresek zasięgu to w godzinach wieczornym download nie pozostałby na tych około 10kbs.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Szybkość raczej powinna być ta sama,pan cię poinformował że prędkość zależy od ilości osób będących zalogowanych w danym momencie w sieci,przez takie coś nie lubie internetu typu mobilny :smiley: nie ma jak stałe łącze

No niby tak, ale wtedy to oznaczałoby, że zasięg nie ma żadnego wpływu na prędkość internetu??

jeśli tylko zasięg nie spadnie do krytycznie słąbego to nie odczujesz różnicy, a jeśli juz to minimalne. mocniejsza antena nie rozwiąze problemu. wina lezy po stronie operatora i tak wlasnie wyglada na razie komorkowy net :confused:

Zasięg ma, ale to Ci nic nie zrobi bo ich łącza zwalniają. Jak widzisz Ty max prześlesz albo ograniczenie pakietu, albo sygnału te 60 kb/s czy 60KB/s nie wiem bo sam się nie określiłeś poprawnie w jednostkach, a wydaje mi się, że Oni dają 1Mbit/s czyli 60KB/s bardziej realnie się dla mnie prezentuje. Co innego jakbyś miał w umowie 1Mbit/s czyli 128KB/s, a nigdy nie wyszedł na dwóch kreskach powyżej 60KB/s, wtedy możnaby próbować zdobyć chociaż chwilowo 4/5 lub 5/5 kresek zasięgu i zobaczyć np. rano jak z tym pobieraniem.

Mam bardzo słaby poziom sygnału - grube ściany i w ogóle - i nie ma problemu z wyciągnięciem maksa czyli ok 128kB/s. Ale w godzinach szczytu działa gorzej niż źle, i nie chodzi tyle o słaby transfer co bardzo duże opóźnienia.

Problem rozwiązany. Dokupiłem antenkę za 80 zł, zasięg skoczył na 4 czasem nawet 5 kresek, prędkość podwyższona co najmniej 2-krotnie (czasami trochę ponad 100 “KB/s”). Oczywiście wieczorem jak się ludziska zalogują to już wolniej śmiga, ale nie jest to już 10 KB/s.

Dodane 23.05.2009 (So) 1:14

W moim przypadku mocniejsza antena = 4 kreski zamiast 2 = 2x większa prędkość…

Też mam nata z play.

Podobno ma być 1 MB.

Ciągle mam pełny zasięg a mimo to czasem strony nawet wyświetlić sie nie chcą.

To chyba zależne jest również od pogody.

również jest limit 5 G więc jeśli go przekroczysz net bardzo zwolni

Play - bałagan i niekompetencja.

W lecie zeszłego roku skorzystałem z promocji w której można było wziąć modem na tydzień bez zobowiązań. Po pól roku dostałem fakturę na 1500pln za zerwanie umowy, i 3 miesiące zajęło mi odkręcanie całej afery plus kupę nerwów, gdyż konsultanci nie bardzo rozumieją język polski w piśmie! Napisałem łącznie 10 e-maili (w tym kilka przypominających,bo firma zdawała się o mnie zapomnieć), czekałem na odpowiedź średnio 10 dni. Traktowanie klienta jest na bardzo kiepskim poziomie, wielokrotnie dostawałem te same nic nie wyjaśniające odpowiedzi. Na dokładkę dostałem na koniec pismo od firmy windykacyjnej, z terminem 3 dniowym, mimo ze z Playem już miałem sprawę załatwioną, i to tez sam musiałem odkręcać, pokazując korespondencję z Play, bałagan do kwadratu. Według mnie była to kolejna próba naciągnięcia mnie na 1,5 tysiąca, na szczęście nie udana.

Pozdrawiam i nie polecam

U mnie jest tak, są cały czas 5/5 kresek lecz internet tam w oknie Playa gdzie jest zielona strzałka w dół szybkość ma ok. 80 - 400 KB/s.

Ale gdy ściągam coś np: metina 2 to szybkość ściągania to od 1,2 - 20 KB/s i szacowany czas to ok. 30 z czymś godzin.Co robić !!