Internet z XP na Viste jak podzielic przez skrętke

Witam.

Postanowiłem napisać posta bo już mnie trafia z tą Vistą. Mam Neostrada przez modem adsl. Modem od niej mam podłączony pod komputer stacjonarny na którym mam XP SP3. Mam tez laptopa który ma zainstalowany system operacyjny Vistę. Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji zrobienia sieci miedzi nimi czy to:

1.Modem/skrętka / wyjście sieciówka Ethernet-XP/wejscie kabel Ethernet Vista/

Problem jest taki ze kompy się w sieci widzą, wszystko pięknie, ale nie ma na laptopie neta. Nie mam już pomysłów. Proszę o jakieś rozwiązanie tego problemu. Wpisywałem też adres ip na kompie stacjonarnym 192.168.0.1 na laptopie 192.168.0.10 czy 0.2 adres DNS 192.168.0.1. Siec działa ale neta nie ma.

Narazie mam skonfigurowane polaczenie przez brame sieciowa z XP do Visty ale sieci nie ma oto dane:

XP NEOSTRADA

IP 192.168.0.1

maska 225 225 225 0

Brak DNS

XP ETHERNET

IP 192.168.0.1

maska 225 225 225 0

Brama 192.168.0.1

Brak DNS

VISTA ETHERNET

IP 192.168.0.2

maska 225 225 225 0

Brama 192.168.0.1

Brak DNS

Pozdrawiam.

Udostępniłeś połączenie na kompie hostującym net temu drugiemu?

http://img152.imageshack.us/my.php?imag … owapx3.png

W tym linku masz owe okno (połączenie internet - komputer).

Tak jest udostępniłem w Neostradzie w zaawansowanych 3 pola zaznaczone :slight_smile: od razu powiem ze dziele neta ze swoja PS2 i wszystko działa :stuck_out_tongue: wiec pewnie błąd po stronie visty.

Tak nieco inaczej wygląda u mnie okienko ma 3 opcje ale to to :wink: zauważyłem że DHCP w vista nie jest włączone czy ktoś wie jak to włączyć bo wydaje mi się ze tu może być problem,

dlatego ze nie wpisalem DNS a automatycznie vista ich ie wykryje bo wtedy nie przypisze manualnie bramy sieciowej.

Musisz wpisać DNSy:) bez tego ni hoho.

wpisz np takie:

194.204.152.34

194.204.159.1

Jak ostatnio łączyłem mojego starego kompa (Win Xp Sp2) z nowym lapkiem kuzyna (Vista Home basic) po prostu udostepniałem połączenie na moim , przypisałem IP a na Lapku brame przypisałem i wpisałem serwery DNS i działa.

wielkie dzięki działa :smiley: tego było mi trzeba :smiley:

Temat można zamknąć