Internet - zmniejszona prędkość pobierania

Ostatnio zawiesił mi się internet, prędkość neta spadła z 2 MB/s do 0,1 KB/s, więc zresetowałem router, nic nie dało, skype dalej się ładował, utorrent: 0,1 KB/s. Poszedłem do brata na laptopa, wszystko git, komputer: dalej problemy psychologiczne.

Gdy zresetowałem komputer to wszystko wróciło do normy, lecz po 5 minutach: znowu to samo… Więc chyba sprawa komputera… tu macie parametry: Procek: Intel Core 2 Duo 2,5 GHz Ram: 3GB, DDr2, 400MHz Grafika: Asus Geforce 9500GT Dysk: 640GB WD Karta Dźwiękowa: Creative sound blaster live! 5.1 Płyta Główna: Gigabyte P31-ES3G OS: Windows 8 Pro 64Bit

Pomóżcie bo mam z tym wielki problem, a i ruter: TP-LINK 300Mbps Wireless N Router

PS. Nie Dawno Instalowałem World Of Warcraft z płyty pożyczonej od kolegi :slight_smile:

ThePiotreg , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przede wszystkim odinstaluj zbędne programy, wyczyść co się da CCleanerem, AdwCleanerem, przeskanuj antywirusem (najlepiej z łączoną opcją skanowania po restarcie komputera).

ThePiotreg , rozumiem, że to żart sytuacyjny. #-o Poprawa konkretności tytułu praktycznie żadna. Dlatego daję Ci jeszcze jedną szansę i małą podpowiedź: “Internet - zmniejszona prędkość pobierania”

Hej,

:arrow: Łączysz się z siecią przewodowo czy po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie Łącze się przewodowo :slight_smile:

Dodane 18.07.2013 (Cz) 19:10

Dobra, dziś się ten problem nie zdarzył ale wczoraj prawie co mnie do białej gorączki doprowadził… jeśli ten problem się powtórzy to oczywiście napiszę pod tym postem (żę się zadyrzyyłłł…)

Wtedy spróbuję metodę ra-v’a, przeskanuję komputer “AVG Internet Security 2013” (Bo właśnie takiego antyvira mam) i wyniki wam prześle na mediafire (Podgląd obrazu) :smiley:

Hej,

Możesz też posłużyć się programem Malwarebytes Anti-Malware. Przy instalacji odznaczasz tylko opcję włączenia okresu testowego pełnej ochrony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie zeskanowałem caaały komputer AVG Internet Security 2013 i oto wyniki:

http://www.mediafire.com/view/myfiles/#s4bi7zzaguh84x2

Hej,

:arrow: A uruchomiłeś to skanowanie w czasie uruchamiania systemu czy bezpośrednio w systemie?

Same wyniki są ok, choć widać, że albo był dwukrotnie instalowany system, bądź robiona aktualizacja do nowszej jego wersji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

eeee ustawiłem aby po skanowaniu zamknął się komputer, a i wiem że skanował: rejestr, virusy, programy typu rokkit i programy anti-malware

A o tym że robiłem update systemu to prawda ale jest taka historia: miałem xp na dysku c: z poziomu xp zainstalowałem 7 a na 7 zrobiłem update na 8 (wtedy instalowałem wszystko z folderu a nie z bootowalnej płytki bo byłem wtedy jeszcze zielony z tego)

Hej,

Możesz zatem przeskanować system jeszcze przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware. Pytanie tylko czy problemy na razie ustąpiły?

Historia, nie historia. Zapytałem, bo program coś znalazł w folderze Windows.old, a on powstaje w przypadkach, o których pisałem w poprzednim z postów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przeskanuje tym programem komputer, ale zauważyłem bardzo dziwną żecz: gdy pobieram film z yt (zapiska.pl, freemake) to wtedy również występuje ten błąd.

Dodane sobota, 20 lipca 2013, 14:18

Właśnie skanuje komputer :slight_smile:

Dodane sobota, 20 lipca 2013, 14:24

A i po skanowaniu i wysłaniu wam wyników go zdeinstaluje ponieważ jest mi on zbędny i będzie się gryzł z AVG

Hej,

Jaki błąd? Zmniejszona prędkość pobierania danych z sieci?

Zatem czekamy na wyniki. Co do programu - Malwarebytes Anti-Malware - w wersji podstawowej program nie oferuje możliwości skanowania w czasie rzeczywistym. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, by było on obecny na komputerze razem z podstawowym pakietem zabezpieczającym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skanowałem komputer tym programem, znalazło 9 zagrożeń. Przeprowadziłem kwarantanne i szczeże to w niczym nie pomogło… Teraz jade na wakacje i po powrocie zamawiam nową karte dźwiękową i paste termo-przewodzącą po czym formatuje cały dysk i instaluje winde na nowo… Jeśli po tym będą dziać się te same rzeczy, wtedy wina pójdzie na router lub płyte główną… ostatnio kolega za zainstalowanie mu windy w wersji 8 dał mi karte sieciową na pci która nawet zwiększyła prędkość internetu: kiedyś miałem max 1,7 mb/s teraz nawet 2,5! Dobra odezwe się po zrobieniu tych wszystkich rzeczy… jeśli problem się nie będzie powtarzał powiem że wszystko jest git i temat do zamknięcia jak nie to będzie wielka rozkmina…

Dodane wtorek, 27 sierpnia 2013, 00:38

Ok temat do zamknięcia, zainstalowałem ponownie system i wszystko jest git :slight_smile:

Dodane wtorek, 27 sierpnia 2013, 00:41

Ok temat do zamknięcia, zainstalowałem ponownie system i wszystko jest git :slight_smile: