Internet zrywa połączenie

Witam mam problem: kiedy przeinstalowałem ostatnio system, mój internet zaczął zrywać połączenie np. gdy odszedłem na 15 od komputera. Po zerwaniu tego połączenia modem wyświetlał mi komunikat o błędu jakiegoś urządzenia, czasami pomagało odłączenie go i podłączenie ale zazwyczaj musiałem resetować komputer. Zauważyłem też że jak włączam laptopa dzieje się to samo gdy usłyszę na laptopie ten słynny dźwięk windowsa internet pada. Więc tak:

router- Aethra NT1 Plus 2B1Q

modem isdn- napisane mam tylko microcom ISDN usb travel/c

usługodawca- tpsa

a co do problemu z laptopem to od komputera mam kabel sieciowy do switch’a a od switch’a do laptopa i do innego switch’a ale problemy mam tylko gdy włączam laptopa. Z góry dziękuje za wszelką pomoc :slight_smile:

A możesz dokładnie opisać nam co to za błąd ten modem ci wyświetlał??

Błąd 651: Odebrano zgłoszenie błędu modemu (lub innego urządzenia łączącego)

A nie przypadkiem: kabel sieciowy od komputera do routera, a od routera do laptopa i do modemu?

Być może modem ma jakiś problem z utrzymaniem połączenia internetowego. Próbowałeś zgłaszać ten błąd w TPSA? Może problem tyczy się jakichś ustawień i potrafili by Ci doradzić. Ja niestety nie mam żadnego doświadczenia z Neostradą czy innymi usługami TP.

Spróbuj przeinstalować sterowniki (jeśli takowe instalowałeś) i od nowa skonfiguruj połączenie internetowe. Jeśli instalujesz sterowniki, ściągnij te najnowsze z neta.

Poszukaj w Zarządzaniu Energią lub czymś podobnym - nie piszesz jaki masz system. Chodzi o opcję “Wyłącz dane urządzenie w celu oszczędzania energii” - w tym momencie chodzi o kartę sieciową., inne rzeczy też możesz powyłączać.

po pierwsze to nie, jest tak jak napisałem mam modem on jest podłączony przez usb do kompa i do routera przez kabel a od kompa wychodzi kabel sieciowy do switch’a itd. system mam windows xp he a co do tej energii itp. to nigdy nie miałem z tym problemów, aczkolwiek może czas wymienić sprzęt bo router i modem to już z 4,5 r. mają …