Internet

Kto mi wyjaśni czym się różni dynamiczny nr. IP (neostrada) od stałego (SDI).Który jest lepszy pod względem cena/jakość

dynamiczny adres ip to taki jak ze za kazdym razem masz przydzielany adres , a stały to taki ze ciągle go masz przydzielonego przez administratora i musisz go wpisac na stałe w komputer zeby wejsć do internetu a cena i jakość nie tyczy sie do adresu ip tylko do jakosci usługi czy do prętkości jaką ci dostawca oferuje ,czym jest większ prętkość tym drożej .

Wiesz jest jeszcze jeden fajny plusik dynamicznego IP. Otóż gdy dostaniesz bana np na czacie to później możesz i tak na niego wejść :smiley:

Mi chodzi o co innego.Słyszałem ,że dynamiczny IP jest gorszy od Stałego.Dlaczego?

jest tylko dla tego gorszy ze nie jest na stałe przypisywany a zmienia sie za kązdym razem i pozatym obydwa składająsie z tylu samych 32 bitów

Oj model, model, coś słyszałeś ale chyba nie do końca albo ten co mówił nie wiedział co mówi. Dynamiczne przypisywanie IP i stałe przypisanie IP, różnica nie polega na tym, który jest gorszy, ale na sposobie administrowania siecią i wykorzystywanie nr IP. SDI działało na innych zasadach i dlatego usługodawca przypisywał IP. NEO działa trochę inaczej, wykorzystuje protokół DHCP, co daje możliwość lepszego wykorzystania adresów. Poza tym w sieciach jest tak, że jak jest duża sieć to lepiej jest korzystać z DHCP niż na każdym kompie wpisywać nr i inne “pierdoły” np. sieć ma 300 kompów. W małej sieci nie ma problemu (kilka kompów) by każdemu przypisać stayczny IP. Ponadto w firmach może zajść potrzeba zabezpieczania danych. Lepiej można panować nad siecią od tej strony, wpisując statyczny IP. Temat jest ogromny i trudno powiedzieć o nim wszystko. Są po prostu zalety i wady jednego i drugiego adresowania. Nie słyszałem nic, by cena zależała od adresowania.

A tak w ogóle to SDI idzie w zapomnienie, w to miejsce wchodzi NEO Plus, sdi się nie sprawdziło. Dość dobra jest Neostrada Plus tylko czy Tepsa zrobi coś by zainwestować w dobre urządzenia sieciowe. Użytkowników przybywa i pojawią się problemy jeśli tego nie zrobią.

Pozdrowionka 8)

Jeżeli zajmujesz się hackingiem to bardziej przyda Ci się dynamiczne IP. Ponieważ np wpisując się gdziekolwiek gdzie wyświetlane jest IP to nikt Cię nie nakryje. Ja specjalnie ściągałem program aby zmieniał moje IP. PAPA. Pozdrafiam.

Tajniak nie masz się czym chwalić !!

To chyba nie świadczy o odbaniu o własne bezpieczeństwo a wręcz przeciwnie o zagrażaniu bezpieczeństwu innych! !!

A czy ja sie chwale??? Pokaż mi w którym momencie??? Napisałem że ja się tym zajmuje??? NIE!!!

Panowie spokojnie!!!

Dynamiczne IP też nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa ponieważ to jakie miałeś przydzielone IP w danym momencie siedzi gdzieś w logach na serwerach tepsy… i jeżeli komuś naprawdę zaleziesz za skórę to (zamiast próbować w drodze odwetu włamać się na Twój komputer) może na drodze oficjalnej spróbować ustalić tożsamość, zgłosić naruszenia itp. itd.

Hmm… Na pewno masz rację, ale nie zawsze TPSA musi udzielić takiej informacji. Najl;epszym sposobem będzie poprostu nie zachodzić nikomu za skórę :D. PAPA. Pozdrafiam

Oj, przestrzegał bym przed takim optymizmem… Internet daje tylko pozorną prywatność, każdego użytkownika można bez problemu wytropić. Dlatego jak masz zamiar zajmować się przestępczą działalnością, zwaną potocznie hakingiem, dwa razy się zastanów, bo tak samo łatwo jak wracają do Ciebie z powrotem pakiety, trafią też panowie z odpowiednich służb i będą przykrości z tego tytułu :slight_smile:

Zależy komu, jak sam się zgłosisz to na pewno odmówią, bo takie wymogi stawia ustawa o ochronie danych osobowych. Za to jak już sprawą zajmie się policja czy np. prokuratura, to takie dane uzyskają bez problemu.

Tak, to zdecydowanie najlepszy pomysl :slight_smile:

Ale jak ktoś lubi ryzyko :D:D. To może ryzykować. Co do prokuratury to hmm. Trzeba by się włamać nie wiem na jaki serwer albo komp, ale może się zdarzyć i taka sytuacja. Nie polecam nikomu próbowania i ryzykowania. Lepiej nie zadzierać z władzami. Wiem że są kiepscy ale po co siępakować w kłopoty. PAPA. Pozdrafiam.

Po pierwsze:

Ciekaw jestem co to za program ktory potrafi zmieniac dynamiczny adres IP na modemie. pierwszy raz slysze o czyms takim. Jedyna mozliwosc natychmiastowej zmiany dynamicznego adresu (DHCP) to rozlaczenie sie i polaczenie ponowne z serwerem DHCP innej metody niema. Stoje na ADSL z dynamicznym adresem i raz na dobe (jak sie nie rozlaczam) server zmienia mi sam adres tzn konczy sie dzierzawa mojego adresu i serwer nadaje drugi inny to jest jeden z problemow DHCP.

Po drugie:

Zeby sie nazywac hacker to trzeba miec co nie co poukladane w glowie i wiedziec co to slowo oznacza. Ten kolega co sie mniema hacker-em nie zna histori hack-u, to nie hackers lamie zabezpieczenia sieci w celu kradziezy hasel czy czegos innego z serwera tylko cracker to robi ( nie mylic z krakowaniem programow). a po za tym zaden hacker czy cracker nie mowi o tym na forum publicznym. Kolego z ciebie raczej jest LAMA.