Interpretacja wyników mhdd

Witam, próbuje naprawić komputer koledze po spadnięciu ze schodów:P(tak PC spadł-kolega żyje)

Wygląda,że dysk do wymiany.

 

Wrzuć smart z MHDD - funkcja F8.

 

Sprawdź resztę kompa po upadku?  może coś się obluzowało,pękło?

Tak naprawdę to ojciec kolegi podeptał mu w szale ten kompute. Obudowa była pogięta, cd rom rozwalony. Pokazują się również artefakty czerwone już w samym biosie i dosie. No Smart jest wyżej. Nie mogę znaleźć logów na pendrive. Powinien być katalog LOG a nie ma więć musiałem ręcznie przepisać. Smart przepisałem tylko tych wartości gdzie przekraczają progi

 

Może i karta grafiki, płyta? inne?

 

Cały smart wrzuć - ale w/g mnie wymiana.

Jeśli jest możliwość (płyta główna) przejdź na kartę graficzną zintegrowaną. Kartę PCIex (jeśli jest?) wymontuj!

Zrób dla całego dysku: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activkilldisk-t367772/ Jeśli ta operacja sama się zatrzyma (zastopuje), dysk można wyrzucić!

Nie wiem w jaki sposób wrzucić cały smart. Mam botowalny pendrive wraz z Ultimate boot CD ale nie zapisują się chyba logi na pendrivie

Hej,

A korzystając z przycisku PrtSc i dowolnego edytora graficznego dostępnego w Ultimate boot CD? Nie ma tam przypadkiem systemowego Painta?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Lub trzeba zrobić zdjęcie.

Witajcie ponownie. Podłączyłem dysk kumpla do siebie zainstalowałem windowsa na partycję w której (tak mi sięwydaję) nie było błędów. Załączam smart z hd tune a wmiędzy czasięrobię scan w hd tune.

 

SMART_png_300x300_q85.jpg

Dysk do wyrzucenia - parametr 05 i reszta.

Hej,

Jeżeli wszystko jest dobrze podłączone i nie ma luzów, to prawdopodobnie uszkodzona jest pamięć RAM na karcie graficznej, co praktycznie dyskwalifikuje ją z dalszego użycia. Co do dysku, już JNJN napisał - złom do wymiany. Żadne zerowania czy inne operacje nie przywrócą sprawności dysku z uszkodzoną fizycznie powierzchnią i ponad 750 uszkodzonymi sektorami.

Pozdrawiam,

Dimatheus