Inwazia wszystkiego co sie dalo wirusy wszystko......!

(Avatargt) #1

“Nieznajomy” przesłał mi na GG jakis link ze niby jest tam moje zdjecie otwarlem a tam jakis "cos"zaczelo sie sciagac nagle Norton dal alert ze wykryl wirusa a pozniej 2,3,4,5,6, i tak dalej wlonczyl sie dziwna tapeta ze mam spyware i wlączyl sie jakis windowsowy program “Spysheriff’’ i zaczol szukac znalazl ponad 70 plikow jakiegos ''syfu” i pisze ze moge usunac a tam sie nie da bo jakis kod trzeba wpisac no to ja programem Ad-aware przeskanowalem znalazl troche usunolem zniknol dziwny ekran wlonczylem Nortona przeskanowalem znalazl 5 wirosow uruchomilem ponownie kompa wlonczylem neta a tu znowu ze wykryte jakiws wirusy najczesciej trojany ale usuniete teraz mi z paska wyskakuje co pare sekund wyskakuje komunikat ze jestem dalej zainfekowany niewiem co mam robic najbezpieczniej chyba format ale czy moze sa jakes inne wyjscia. PROSZE O NATYCHMIASTOWĄ POMOC! !!

(Gutek) #2

Było żeby nie otwerać daj log z hijacka

(Avatargt) #3

Jaki log z hijacka???

podaj mi jesli mozesz jakiws rozwiazanie tego problemu! !!

Prosze pomuszcie! !!

(Gutek) #4

Spokojnie pomoge zerknij http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 pobierz hijacka i zrób jak napisał kuz5

(Avatargt) #5

ja ci moze przesle jak moj pulpit wyglada

no gg ci wyslac czy gdzie

(Gutek) #6

Tutaj na forum wklej

(Avatargt) #7

Jak? jak widzisz jestem poczatkujacym urzytkownikiem moe na GG przesle to 100 kb zajmoje

Złączono Posta : 06.01.2006 (Pią) 19:08

probowalem wlaczyc menagera zadan ale pisze ze zostal wylonczony przez administratora ale to ja jestem administratorem i nic nie wylanczalem !!

(Gutek) #8

Otwórz notatnik i wklej:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą TASKMG.REG

Plik podwójnie klikasz i potwierdzasz.

Instrukcję jak zapisać loga na forum masz w linku http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

(Avatargt) #9

(Gutek) #10

Jak juz ściagnolęś hijacka wersję http://www.merijn.org/files/hijackthis.zip to jak mówię http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 i zobacz na punkty 1 zaczynają się od słów: Skanowanie i tworzenie loga.

(Avatargt) #11

lae z kad ja mam wiedziedz jaka ja mam ten wpis reszte wiem bo sobie sciagnolem filmik jak to sie robi ale tam wzieli pierwsza z brzegu

Złączono Posta : 06.01.2006 (Pią) 19:51

(Lukaszek85) #12

Ja to widziałem już. To zdjecie z jakaś gołą panią :lol: i jakis tam wpisz. Żadnego ostrzeżenia nie ma.

Zainstaluj Ad-Aware i przeskanuj w trybie awaryjnym to ci trochę pomoże, ale nie całkowicie. Znaczy bedziesz mógł cokolwiek robić na kompie (bedziesz mial normalna tapete ;p)

(Gutek) #13

No w końcu log :wink:

1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte. Dodatkowo O15 może będzie stawiać opór więc ściągnij KillTrusted 0.7

4. Skasować z dysku pliki i foldery, które podkreśliłem na czerwono

5. Dokończyć skanerami online - Scanery do wyboru

6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

zastosuj Usuwanie tapety SpySheriff

Proszę czytaj uważnie i lec punkt po punkcie!!

(Avatargt) #14

o 15 nie stawialo oporu inie mam juz zadnej dziwnej tapety teraz chodzi mi o dokladne usuniecie wirusow i reszty syfu w miare skutecznie mam nortona hyba dobry i jeszcze caly czs wyskakuje mi okienk z inf ze jestem dalej zainfekowany a i jeszcze pozodne zabespieczenie! !!

(Gutek) #15

Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

Użyj Pocket Killbox. Zaznaczasz opcję Delete on Reboot i w polu Full Path of File to Delete wklejasz ścieżkę

C:\WINDOWS\System32\kernels64.exe i naciskasz X czerwony. Program poprosi o reset kompa … czyli resetujesz.

Po wszytskim n owe logi z hijacka i Silenta - Silent opis: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

(Avatargt) #16

tamte logo podalem w trakcie skanowania anywirusowego nortonem teraz norton znalazl jeszcze 4 wirusy ale jednego nie mugl usunacteraz logo wyglada tak

(Gutek) #17

Powtórz instrukcję co napisałem wczesniej to samo:

zassosuj siedo porad i uważnie śledź linki

(Avatargt) #18

Ten drugi program ktory mi dales nie chcial sie sciagnac bo nie bylo serwera tamten plik sie usunol ale przy wlanczaniu sie kompa na pulpicie byl komunikat ze go nie donaleziono a teraz logo wyglada tak

(Gutek) #19

ja prosze bo mnie trafi dlaczego wpisy nie usuniete hijackiem?

Usuwanie szkodliwych wpisów.

Uruchamiamy program i klikamy Do a system scan only

prawidowy21db.jpg

następnie klikamy Scan po czym program rozpocznie skanowanie, po jego ukończeniu zaznaczamy wpisy które chcemy usunąć i klikamy Fix checked

prawidowy37ii.jpg

Ty masz wskazane pliki np. - O2 - BHO: (no name) - {68FF9E0F-2E96-4467-87FA-1A8B9734C7E7} - (no file) !!

(Avatargt) #20

ja juz usunolem ten pilk C:\WINDOWS\System32\kernels64.exe i jak wlancza sie wendows to mi wyskakuje ze go nie znalazl a te wpisy to zostal tylko jeden wlasnie tego pliku to go usunolem teraz logo wyglada tak:

Złączono Posta : 07.01.2006 (Sob) 10:07

teraz chcialbym przywrocic systtem do poprawnego dzialania zeby system dzialal jak przed “inwazją” a jezeli sie nie da to chociaz byl w dobrym stanie a jesli mam cos jeszcze robic z tymi logami lub usuwac cos tym programem to prosze czekam na odpowiedz! !!