Inwestować w ten sprzęt czy nie warto?

(Slawolp) #1

Witam!

Mam taki kłopot, otóż posiadam leciwy już dość zestaw w skład którego wchodzi:

-płyta: asus a7s333 (agp x4)

-AthlonXP 1800+

-1GB ram

-dysk - zadawalający mnie :slight_smile:

-zasilacz 400W

i to o co się rozchodzi teraz najbardziej czyli karta graficzna GeForce4MX.

Moje pytanie brzmi: czy warto zmienić ją na coś lepszego typu GeForce 6600(6800) czy nie ma to już sensu. Fajnie byłoby jeszcze sobie pograć w coś, co działa na DX9 nie wydając za dużo. Chciałbym na to (jeśli jednak warto) wydać nie więcej niż 120zł. A więc czy warto, a jeśli tak to jaki wybór (ATI nie chcę) będzie najkorzystniejszy i dlaczego?

Mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Gen Salvador) #2

no to bedziesz musiał zachcieć bo to najlepsze karty w tej klasie cenowej

szukaj używanych lub też nie, radeonów 9800PRO lub podobnych

(Maniekz1985) #3

Rasista !!

(Slawolp) #4

Zaraz tam rasista :wink: poprostu jakoś tak bardziej przepadam za nVidią :stuck_out_tongue: Ten sprzęt ma pożyć jeszcze z rok (przy dobrym układzie). Czyli co, lepiej w niego wsadzić 9800PRO niż np. 6800?

(Sk91) #5

Powiem CI tak... nie warto inwestować. Odkładaj i za 800-1000zł możesz złożyć nowy komputer.

(Kabuto1378) #6

na początek wystarczy z 6 stów, na płytę (zintegrowana karta graf.), procesor, ram i zasilacz nie ładuj pieniędzy w tego staruszka, szkoda kasy.

(Johny) #7

Procesor będzie hamował kartę,nie osiągniesz max wydajności karty

(Slawolp) #8

Sam nie wiem,100 zł to nie 600,a jeżeli mógłbym jeszcze sobie na nim trochę pograć to może jednak warto. Resztę ewentualnych pieniędzy wolalbym wydać na dopłatę z IBM T42 na T60. Oprócz gier to wszystko na nim jeszcze nieźle działa.

6800 vs. 9800 ? hmm

(Sk91) #9

Na oby dwóch nie pograsz w najnowsze gry...

(Gen Salvador) #10

kup coś takiego

http://allegro.pl/item353211621_radeon_ ... 56bit.html

San Andreas będzie śmigać aż miło

(Slawolp) #11

W San Andreas naweat na tym co mam działało zadowalająco, coś nowszego typu Ojciec Chrzestny bardziej mnie interesuje.

(Gen Salvador) #12

no ale teraz odpalisz więcej wodotrysków, antialiasing wyższa rozdzielczość itp.

wiedźmina pociągnie

(Darth ReX) #13

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego

(Slawolp) #14

Jakoś nie mam przekonania do Radeona, nie wiem dlaczego, ale poprostu mi nie odpowiada za bardzo.

Załóżmy, że zdecyduję się na coś takiego http://allegro.pl/item354947565_leadtek_winfast_geforce_6600gt_bmc.html. Z tego co wiem to ta karta jest na AGP x8 a ja mam tylko x4 więc czy to ją mocno ograniczy, czy lepiej poszukać wersji słabszej jakiejś?

(Sk91) #15

Praktycznie w ogóle nie ma różnicy w wydajności po między AGP x8 a x4.