IP 35-e , Patriot 2 x 1GB 800MHz - 3 problemy

Witam , miałem problem z komputerem . Co jakiś czas (ok 30 min) , wyskakiwał mi blue screen , lub komputer sie restartował.

Wyczytałem , że muszę zmienić napięcie pamięci na 2.2 v i ew timinngi. Zmieniłem i jak narazie nie ma tych błędów. Ale jaką mam pewność czy aby wszystko jest sprawne i zakupiłem nieuszkodzona plyte główna ??

2 sprawa to dlaczego za każdym razem komputer mi się włącza podwójnie ? (właczy sie , wylaczy i dopiero ruszy)

  1. W everscie nie moge sprawdzic jakie dokladnie mam te pamięci… (pole SPD jest szarawe)

tak zwany podwójny start to normalka dla płyt z chipem P35, nie pamiętam jak to było ale być może ten problem rozwiąże aktualizacja biosu.

Jeżeli te pamięci to 800Mhz CL4 to napięcie podawane dla nich przy timingach 4-4-4-12 rekomendowane przez Patriot to właśnie 2,2V ( u mnie jest 2,1v stabilnie) przy poluzowaniu timingów można zmniejszyć napięcie.

do podstawowych rzeczy typu jaki procesor, płyta główna i pamięci jest świetny programik CPU-Z, do karty graficznej GPU-Z.

Na forum purepc.pl jest cały wątek o tym modelu płyty głównej i to tam się pytaj w razie jakiś problemów.

tomaszok ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.