IP--> A dowód w sprawie działan uzytkownika


(Karolekc5) #1

Witam

Czy adres IP może być, być dowodem w sprawie np. karnej??

Teraz dość głośno jest o Pobieraczek.pl i tam nawet jak się poda fałszywe dane to podobno po IP znajdą i wysyłają ponaglenia do zapłaty. hehe :smiley:

Pytanie jest czy w ogóle IP może być jakim kol-wiek dowodem?? Nawet jak się ma dynamiczne Ip to dostawca ma Logi :slight_smile: wiem

Ale przecież, ze coś zostało zrobione danego IP nie świadczy ze to musiał być zarejestrowany użytkownik go!. Nie ma prawnego obowiązku żeby zabezpieczać komputer przed włamaniami itp, a nawet jak zabezpieczymy nie daje nam to 100% gwarancji bezpieczeństwa. Wiec ktoś może użyć naszego komputera czy Tez IP do swoich poczynań !? :frowning:


(MarS) #2

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/9 ... obowe.html


(fiesta) #3

Może być, ale Pobieraczek to sobie może ewentualnie palcem w bucie poruszać, ze swoimi pogróżkami, gdyż umowa zawarta w taki sposób i na takich warunkach jak oni proponują, nie ma mocy prawnej, czyli jest nieważna. Poza tym właściciele serwisu Pobieraczek nie mają podstaw do ubiegania się o uzyskanie adresu pocztowego właściciela danego IP. Tak że to można sobie pomiędzy bajki wsadzić.