IP i google


(parzydełko) #1

Wierzę, że mój problem to pestka dla Użytkowników tego wortalu, dlatego proszę o pomoc. Otóż żeby dostać się do ustawień routera, trzeba w pasku adresów przeglądarki wpisać adres: http://192.168.0.1. Kiedyś to u mnie działało, a teraz zamiast tego otwiera się... strona Google z wynikami wyszukiwania ciągu znaków "192.168.0.1". Dlaczego tak się dzieje? Jak mam dostać się do interfejsu mojego routera? Będę wdzięczna za każdą pomoc.

PS. Używam przeglądarki Internet Explorer 8


(Adam966) #2

Sprawdź czy na pewno to IP jest nadal aktualne cmd->ipconfig i brama domyślna, może coś zmieniłeś w konfiguracji rutera?


(Gorgoroth) #3

:stuck_out_tongue:

parzydełko , proponuję na dobry początek sprawdzić co wydarzy się pod inną przeglądarką.

Poza tym nie wiem jakim cudem wpisując IP i po naciśnięciu entera uruchamia się szukajka Google... Czy Ty na pewno nie wpisujesz tego IP w okno szukajki? :smiley:


(parzydełko) #4

Sanurss serdeczne dzięki za poradę, ale, prawdę mówiąc, jest ona dla mnie niezrozumiała. Czy dałoby się ją przetłumaczyć na język zrozumiały dla komputerowego ćwoka? :slight_smile:

quote="Gorgoroth"]Czy Ty na pewno nie wpisujesz tego IP w okno szukajki?


(Gorgoroth) #5

parzydełko , masz rację - wpisując jakieś słowo pojawia się lista wyników z Google :wink:

Próbowałaś inną przeglądarką?

sanurss miał na myśli to:

Start :arrow: Uruchom... :arrow: w pole tekstowe wpisujesz cmd :arrow: następnie wpisujesz polecenie ipconfig po czym naciskasz enter.

Z okna które się pojawiło wyszukujesz pozycji brama domyślna. W moim przypadku jest to 192.168.1.1 i to jest właśnie adres routera, który należy wpisać w okno adresu w przeglądarce.

schowek0123.jpg


(parzydełko) #6

Sanurssie, pogłówkowałam i zgadłam, o co Ci chodzi. Rzeczywiście brama domyślna miała na końcu numerek aż 4 zamiast 1. Nie wiem, skąd taki się wziął. Właśnie zalogowałam się do mojego routera. 100-krotnie Ci dziękuję !!