IP i Proxy Problem

A wiec tak jakies dwa dni temu zapragnołem zagrac w pewna gre, niestety aby sie dostac na strone potrzebne mi było odpowiednie IP poniewaz strona zawiera skrypt którzy uniemozliwia wejscie na nia z innych panstw (strona jest japonska). Tak wiec po przeczytaniu tutoriala jak uzywac proxy zabrałem sie za szukanie poniewaz wiele JP padła i nie działa a ja potrzebowałem Elit proxy aby ukryac całkowicie moje IP.Szukam…szukam…próbuje i nic nie znalazłem tak wiec wchodze w ustawienia FireFox>Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>Zakładka Sieci usuwam wczesniej wpisywane adresy proxy( all jest czyste). I na pierwszy rzut oka mozna by powiedziec ze nic sie nie zmieniło…ale wczoraj zauwazyłem ze cos jest nie tak z moim IP…przez 3 lata mam neta i zawsze IP z mojej miejscowosci zaczynało sie od 82.23 a tu wchodze na

http://proxy.net.pl/proxychecker.html

klikam na TAK i co sie okazuje… :frowning: :o

grrrrrrrpf9.th.jpg

Mysle sobie pewnie cos zle zrobiłem reinstall FireFoxa…test…i znów to samo!! No to moze jakis wirus…full scan…test…i znów to samo!!..o nie nie format…po formacie test i znów to samo!! Dlaczego moje IP uległo takiej zmianie? Dlaczego nie wykrywa ze jestem z Polski? Dlaczego pisze ze uzywam proxy? Mam Neo 1MB.

Prosze o bardzo szybka odpowiedz.

Z góry TY

:frowning:

Nie ma powodu do niepokoju. TPSA zrobiła Ci psikusa i udostępniła Neostradowcom nową pulę adresów. Fragment wyjścia whois dla IP z obrazka:

Jednym słowem, zamiast się martwić powinieneś się cieszyć. Minie parę miesięcy zanim admini (zwłaszcza zagranicznych) serwerów się zorientują, że polskie dzieci Neostrady klikają już nie tylko spod 83.X.X.X i będziesz miał mniej kłopotów z dostępem do stron na których kiedyś narozrabiali :).

P.S. Ten wykrywacz proxy na proxy.net.pl to jakoś lipa jest :). Sprawdziłem siebie (radiówka dzielona z tepsianego DSL-a + squid na serwerze ISPa cache’ujący www ) i też twierdzi, że korzystam z elite proxy high anonymous.

A jest jakas officialna wiadomosc co do tych “nowych” adresów ?

Może i jest ale ja nic nie znalazłem. Zresztą - tego typu informacje i tak nie są potrzebne normalnemu użytkownikowi Neostrady więc wątpię, żeby były gdzieś publicznie nagłaśniane. Bo i po co?

W każdym razie nowa pula adresów jest faktem i ludzie coraz częściej dostają z niej IP