IP - ile osób z jednego IP korzysta


(matfeusz) #1

czy można jakoś sprawdzić czy z IP korzysta więcej niż jedna osoba?


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Jeśli adres IP jest zewnetrzny to tylko jedna osoba może z niego kozystać, natomiast jeśli adres IP jest wewnętrzny to również ma swój adres w sieci, a w internecie będzie widać IP dostawcy dla wszystkich korzystających z jego usług.

Router należy traktowac jako dostawce a komputery do niego podpięte jako te mające IP wewnętrzne.


(Kobra10) #3

tak mozna..............

nikt wiecej nie korzysta........


(Zbych ) #4

jeżeli w wewnątrz sieci z jednego ip korzystało by więcej jak jedna osoba to na kompie który jako drugi i następny zostanie załaczony wyświetli się napis "konflikt adresów IP" i korzystanie z neta nie będzie możliwe.


(matfeusz) #5

tylko że mi że chodzi tak:

mam adres IP (nie chodzi mi że przydzielony do mogę komputer) i są powiedzmy strony które podają informacje o IP np. z jakiego kraju itd. czy jest jakaś możliwość zobaczenia czy z tego IP korzysta więcej niż jedna osoba?


(Felixz) #6

Wszystkie IP zewnętrzne muszą być unikatowe, więc jeśli dostawca użył IP, którego nie wykupił to powsteje w Necie konflikt i używa go wtedy więcej niż jedna osoba


(Dimatheus) #7

Hej !!

Prosty przykład.... Jeśli Ty i Twój sąsiad korzystacie z tego samego łącza internetowego, a jest ono rozdzielane przez router, to zarówno Twój komp, jak i komp kolegi będzie miał te samo IP na zewnątrz i te same wyświetlane informacje, mimo że wewnątrz sieci będziecie mieć adresy unikatowe. I nie będziesz mógł sprawdzić, ile osób tak naprawdę korzysta z danego adresu IP, gdyż router składa to w jedną paczkę (funkcja NAT) i w necie jest to widoczne jako jeden adres IP.

Z pozdrowieniami

Dimatheus