IP-talky 2 problemy :(

(Rudolf2) #1

Witam. Mam od 2 dni klawiature Ip-Talky. Niestety nie mailem dolaczonej dyskietki w zestawie. Ale sterowniki znalazlem na stronie producenta. Zainstalowalem i niby ok ale nie do konca... Gdy wlaczam Pc to klawiatura pod win dziala (mam xp sp2 zainstalowane stery od plyty glownej) ale klwisze multimedialne nie dzialaja :frowning: lecz gdy wyciagne wtyczke USB wsadze znow to automatycznie win znajdzie nowy sprzet i multimedialne dzialaja.. Ale do nastepnego resetu :frowning: i pozneij historia sie powtarza :frowning: To jeden problem teraz 2... A wic bios nie widzi mi klawiatury USB :frowning: no i nie da sie do niego wejsc :confused: W ustawieniach typu USB legacy support kombinowalem i nic :confused: Wgralem najnowsza aktualizacje biosa i nic. Probowalem na kazdym wyjsciu USB i nic. Oto fota z biosu moze ktos zna sie na tym lepiej i wie co jest nie tak ? bo na innym pc klawiatura dziala pod biosem wiec w moim przypadku wyglada ze to cos w biosie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e51 ... afebe.html

Z gory dziekuje kazdemu za pomoc. Pozdrawiam.

podam linka z kad sciagale biosa : http://www.msi.com.tw/program/support/b ... 456&kind=1

(JNJN) #2

Jaka by艂a wcze艣niej klawiatura?

Czy klawiatura na pewno sprawna?

Odinstaluj oprogramowanie i stery klawiatury - menad偶er urz膮dze艅 i odinstaluj wszystko co klawiatura - ma by膰 pusto,restart i niech system zainstaluje systemowe stery i teraz sprawd藕 jak si臋 zachowuje klawiatura.

Zastosuj przej艣ci贸wk臋 USB/PS2 i wepnij klawiatur臋 do gniazda PS2.

(Rudolf2) #3

klawiatura na 100% sprawna. Sprawdzona na 2 innych Pc. Co do tego zabiegu ktory mi polecasz to raczej nei ma co robic gdyzspecjalnie przez to wczoraj byl format. A co do przejsciowki to czemu nie ale wtedy chyba nie bede mial telefonu :confused: Ip-Taljy to klawiatura z wbudowana karta dzwiekowa i sluchawka np do skypa. wiec PS2 raczej odpada. Wczesniej byla zwykla PS2 Acera bez guzikow multimedialnych (standardowa)

(JNJN) #4

Sprawd藕?

Prawdopodobnie stara p艂yta g艂贸wna lub producent noname.

(system) #5

je偶eli jest to A4-tech IP_ talky to nie ma tam zadnej p艂yty ze sterownikami. mam tak膮 od trzech miesi臋cy i wszystko dzia艂a dobrze.

ka偶dy klawisz dzia艂a normalnie. no jest jeden problem nie wiem z czego wynika ale przy resecie sie wiesza i windows nie chce sie otworzy膰 w biosie po pokazaniu nap臋d贸w wskakuje b艂膮d klawiatury ale dobrym sposobem na to jest poprostu wy艂膮czenie zasilania ca艂ego komputera. powt贸rna instalacja b艂臋du nie zmieni艂a wi臋c da艂em sobie spok贸j...

co do z艂膮cza dzia艂a na usb.

(Rudolf2) #6

PS2 raczej odpada ale nie w doslownym znaczenu :stuck_out_tongue: Plya jest MSI KT4AV i nie jest taka stara :wink: a juz na pewno nie uszkodzona :wink: myslalem ze byly w zestawie stery bo na karte pisalo ze jest zalaczona dyskietka. A nie wiecie moze czy w biosie mam wszystko ok z tego screena ?

(JNJN) #7

I dodatkowo w necie g艂o艣no m贸wi膮,aby nie stosowa膰 oprogramowania do sprz臋tu A4 w ich wydaniu - czyli oprogramowania producenta.

(system) #8

rudolf2 spr贸buj odinstalowac klawiatur臋 zrobi膰 restart i zainstaluj od nowa zn贸w restart.

(Rudolf2) #9

robilem tak ze odinstalowywalem reset instalcja (sam wykrywal) ale to nic nie pomoze. A multimedialne dzialaja po zzabiegu jaki opisalem w 1 oscie :confused:

(system) #10

pod ka偶dym usb jest taka sama sytuacja?

Z艂膮czono Posta : 26.12.2006 (Wto) 21:19

piszesz 偶e po restarcie a jak normalnie wy艂膮czasz komputer i go w艂膮czasz to jak jest?

(JNJN) #11

darek5325156

Poczytaj w necie o A4 - szczeg贸lnie problem dotyczy myszek,ale my艣l臋 偶e z reszt膮 b臋dzie ten sam problem.

(system) #12

no c贸偶 mo偶e i masz racj臋 bo siedzisz , czytasz i wiesz lepiej ale myszk臋 te偶 mam bo kupi艂em komplet myszka X-710F i dzia艂a rewelacyjnie , sama zmiana dpi przez myszk臋 jest pomocna poprostu mo偶e mi sie uda艂o??? klawiatur臋 kupi艂em ze wzgl臋du na telefon ip bo juz mia艂em dosy膰 s艂uchawek samego prze艂膮czania w opcjach wejscie -wyjscie bo mam glo艣niki 5.1. wi臋c albo glo艣niki albo s艂uchawki z mikrofonem, wiec taka klawiatura wybawi艂a mnie z tych prze艂膮cza艅 - teraz telefon dzia艂a bez zarzutu wszystko jedno czy to skype, tlen, gg .

(JNJN) #13

Nie mo偶na uog贸lnia膰 tak problemu,na pewno jest wiele dobrych produkt贸w tej firmy 艂膮cznie z oprogramowaniem i Trafi艂e艣 na ten dobry,ale wiadomo firma to niska p贸艂ka?.

(Rudolf2) #14

tak pod kazdym portem USB jest tak samo.