IP-talky 2 problemy :(

Witam. Mam od 2 dni klawiature Ip-Talky. Niestety nie mailem dolaczonej dyskietki w zestawie. Ale sterowniki znalazlem na stronie producenta. Zainstalowalem i niby ok ale nie do konca… Gdy wlaczam Pc to klawiatura pod win dziala (mam xp sp2 zainstalowane stery od plyty glownej) ale klwisze multimedialne nie dzialaja :frowning: lecz gdy wyciagne wtyczke USB wsadze znow to automatycznie win znajdzie nowy sprzet i multimedialne dzialaja… Ale do nastepnego resetu :frowning: i pozneij historia sie powtarza :frowning: To jeden problem teraz 2… A wic bios nie widzi mi klawiatury USB :frowning: no i nie da sie do niego wejsc :confused: W ustawieniach typu USB legacy support kombinowalem i nic :confused: Wgralem najnowsza aktualizacje biosa i nic. Probowalem na kazdym wyjsciu USB i nic. Oto fota z biosu moze ktos zna sie na tym lepiej i wie co jest nie tak ? bo na innym pc klawiatura dziala pod biosem wiec w moim przypadku wyglada ze to cos w biosie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e51 … afebe.html

Z gory dziekuje kazdemu za pomoc. Pozdrawiam.

podam linka z kad sciagale biosa : http://www.msi.com.tw/program/support/b … 456&kind=1

Jaka była wcześniej klawiatura?

Czy klawiatura na pewno sprawna?

Odinstaluj oprogramowanie i stery klawiatury - menadżer urządzeń i odinstaluj wszystko co klawiatura - ma być pusto,restart i niech system zainstaluje systemowe stery i teraz sprawdź jak się zachowuje klawiatura.

Zastosuj przejściówkę USB/PS2 i wepnij klawiaturę do gniazda PS2.

klawiatura na 100% sprawna. Sprawdzona na 2 innych Pc. Co do tego zabiegu ktory mi polecasz to raczej nei ma co robic gdyzspecjalnie przez to wczoraj byl format. A co do przejsciowki to czemu nie ale wtedy chyba nie bede mial telefonu :confused: Ip-Taljy to klawiatura z wbudowana karta dzwiekowa i sluchawka np do skypa. wiec PS2 raczej odpada. Wczesniej byla zwykla PS2 Acera bez guzikow multimedialnych (standardowa)

Sprawdź?

Prawdopodobnie stara płyta główna lub producent noname.

jeżeli jest to A4-tech IP_ talky to nie ma tam zadnej płyty ze sterownikami. mam taką od trzech miesięcy i wszystko działa dobrze.

każdy klawisz działa normalnie. no jest jeden problem nie wiem z czego wynika ale przy resecie sie wiesza i windows nie chce sie otworzyć w biosie po pokazaniu napędów wskakuje błąd klawiatury ale dobrym sposobem na to jest poprostu wyłączenie zasilania całego komputera. powtórna instalacja błędu nie zmieniła więc dałem sobie spokój…

co do złącza działa na usb.

PS2 raczej odpada ale nie w doslownym znaczenu :stuck_out_tongue: Plya jest MSI KT4AV i nie jest taka stara :wink: a juz na pewno nie uszkodzona :wink: myslalem ze byly w zestawie stery bo na karte pisalo ze jest zalaczona dyskietka. A nie wiecie moze czy w biosie mam wszystko ok z tego screena ?

I dodatkowo w necie głośno mówią,aby nie stosować oprogramowania do sprzętu A4 w ich wydaniu - czyli oprogramowania producenta.

rudolf2 spróbuj odinstalowac klawiaturę zrobić restart i zainstaluj od nowa znów restart.

robilem tak ze odinstalowywalem reset instalcja (sam wykrywal) ale to nic nie pomoze. A multimedialne dzialaja po zzabiegu jaki opisalem w 1 oscie :confused:

pod każdym usb jest taka sama sytuacja?

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 21:19

piszesz że po restarcie a jak normalnie wyłączasz komputer i go włączasz to jak jest?

darek5325156

Poczytaj w necie o A4 - szczególnie problem dotyczy myszek,ale myślę że z resztą będzie ten sam problem.

no cóż może i masz rację bo siedzisz , czytasz i wiesz lepiej ale myszkę też mam bo kupiłem komplet myszka X-710F i działa rewelacyjnie , sama zmiana dpi przez myszkę jest pomocna poprostu może mi sie udało??? klawiaturę kupiłem ze względu na telefon ip bo juz miałem dosyć słuchawek samego przełączania w opcjach wejscie -wyjscie bo mam glośniki 5.1. więc albo glośniki albo słuchawki z mikrofonem, wiec taka klawiatura wybawiła mnie z tych przełączań - teraz telefon działa bez zarzutu wszystko jedno czy to skype, tlen, gg .

Nie można uogólniać tak problemu,na pewno jest wiele dobrych produktów tej firmy łącznie z oprogramowaniem i Trafiłeś na ten dobry,ale wiadomo firma to niska półka?.

tak pod kazdym portem USB jest tak samo.