IP w sieci

Mam takie pytanie odnośnie IP.

Mam internet stałe łącze i nie zmienia mi sie ip.

Czy można jakoś je zmienic lub zrobic żeby samo się zmieniało??? :?: :?: :?:

możesz poprosić swojego ISP o zmianę, druga opcja jest też taka, że gdy np urządzenie dostępowe takie jak np modem w sieciach kablowych jest wyłączony jakąś ilość czasu to IP się zmienia po tym czasie

Mam modem, to na ile czasu musiałbym go wyłączyc?

Tak troszkę naciągana teza :slight_smile: ja mam neta z kablówki (Vectra) i IP zmienia się albo raz albo 2 razy do roku (rozmawiałem z informatykiem opiekującym się siecią i serwerami w moim mieście - pytałem odnośnie rapida) więc może tak jest ale w jakiś konkretnych sieciach kablowych :slight_smile: bardziej wytrwali próbują przez proxy ale prawdopodobieństwo, że trafisz jest znikome :slight_smile:

Klik

na tej też stronie masz świeże proxy, dla polaków itd.

To że modem to nie znaczy że masz zewnętrzne DYNAMICZNE IP a to jest w tym wypadku potrzebne.

Masz modem z kablówki a oni posiadają jakiś tam zakres IP i dla poszczególnych podsieci je przydzielają, zapewne mógłbyś wykupić także dla siebie całkiem publiczny adres IP i byłby On używany tylko przez Ciebie czy Twoje komputery.

Tak jak kolega wyżej napisał, można się bawić w proxy ale ja też próbowałem i raczej nie mogę polecić tego sposobu, bo takiego nie ma :slight_smile:

Premium, albo dynamiczne IP no i jeszcze dostęp do zmieniania sobie adresów IP(zewnętrznych)(DSL).

w chello po okolo 24 godzinach wylaczenia modemu zmienia sie IP, sposob sprawdzony