IP wewnętrzne na zewnętrzne?

Siema, posiadam neostrade LIVEBOX 1mb i mam stałem wewnętrzne IP (ta mi sie wydaję bo nie zbyt sie na tym znam) no i czy nie da sie zamienić na zewnętrzne bo potrzebuje zewnetrzne IP do gry (CS 1.6 do zakładania serverów) szłyszałem też o takim czymś jak no-ip. Co to jest i czy to mi pomoże??

hautan1 , możesz też zainstalowac hamachi i Ci to się będą łączyć z Tobą będą widzieć serwer jakby był w sieci LAN.

hmm już raz pobrałem hamachi i niezbyt wiedziałem o co w tym chodzi…

W hamachi musisz utowrzyć właśną sieć lub dołączyć do istniejącej. Dopiero wtedy uruchamiasz grę i stawiasz serwer. Ci, co są w Twojej sieci na hamachi widzą go, tak jak w tym przypadku, w lan servers w zakładkach steam’a.

Dodatkowo przy hamachi i innych rozwiązaniach musisz pamiętać o odblokowaniu portów na jakich działa gra w routerze.

Neostrada (w każdej opcji) ma ZEWNĘTRZNE IP ! W dodatku zmienne ,ale jak chcesz zmienić swój IP to musisz zrestartować Livebox’a. Serwer możesz stawiać bez problemów.

No servery moge stawiać ale nikt nie może na nie wchodzić !!

Napisałem czemu nie widzą: musisz porty odblokować.

livebox jest routerem, to w jego opcjach musisz ustawić tunelowanie, i wszystko będzie grało.

//KaisuM

A jak to zrobić.

PS: Ja przy liveboxie wole nie grzebac no chyba że ktoś mi dokładnie poda jak to zrobić…

poszukaj w google.pl :slight_smile:

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

jest tego cała masa

no szukałem na google ale tam są tylko do programów do pobierania typu utorrent,emule itd.

To nei ma różnicy, czy to robisz do torrenta czy stawiasz serwer :slight_smile:

http://liveboxtp.ath.cx/6_livebox_przekierowanie_portow

Na tej stronie jest tak sobie zrozumiale napisane. zrobiłem do uTorrenta ale do CS’a niezbyt wiem jak…

No pewnie podajesz tylko inny port , robisz tak samo jak przy uTorrent ? =D>

Taa tylko jaki prot jest do CS ??

hautan1 , 27015 zazwyczaj :wink:

Ok thx zrobiłem server teraz ktoś musi na niego wejść…

hautan1 , to już musisz sobie załatwić we własnym zakresie. Możesz też zrobić stronkę o swoim servie :slight_smile:

Witam. Tyle sie naczytałem, dużo prób i nic nie skutkuje.

Gram w grę SoF2 i kiedyś normlanie stawiałem servwer dopuki nie kupiłem LB.

Teraz gdy postawię server z zaznaczoną opcją internet to automatycznie robi mi server na lanie (moge sobie grać z domownikami :frowning: )

Wpisywałem te różne protokoły itd. ale nic nie pomaga.

Proszę o jakieś rady.