IP wewnętrzne na zewnętrzne?

(Baggo4) #1

Siema, posiadam neostrade LIVEBOX 1mb i mam stałem wewnętrzne IP (ta mi sie wydaję bo nie zbyt sie na tym znam) no i czy nie da sie zamienić na zewnętrzne bo potrzebuje zewnetrzne IP do gry (CS 1.6 do zakładania serverów) szłyszałem też o takim czymś jak no-ip. Co to jest i czy to mi pomoże??

(Łukasz14) #2

hautan1 , możesz też zainstalowac hamachi i Ci to się będą łączyć z Tobą będą widzieć serwer jakby był w sieci LAN.

(Baggo4) #3

hmm już raz pobrałem hamachi i niezbyt wiedziałem o co w tym chodzi....

(Maciej Szankin) #4

W hamachi musisz utowrzyć właśną sieć lub dołączyć do istniejącej. Dopiero wtedy uruchamiasz grę i stawiasz serwer. Ci, co są w Twojej sieci na hamachi widzą go, tak jak w tym przypadku, w lan servers w zakładkach steam'a.

Dodatkowo przy hamachi i innych rozwiązaniach musisz pamiętać o odblokowaniu portów na jakich działa gra w routerze.

(Technocoms) #5

Neostrada (w każdej opcji) ma ZEWNĘTRZNE IP ! W dodatku zmienne ,ale jak chcesz zmienić swój IP to musisz zrestartować Livebox'a. Serwer możesz stawiać bez problemów.

(Baggo4) #6

No servery moge stawiać ale nikt nie może na nie wchodzić !!

(Maciej Szankin) #7

Napisałem czemu nie widzą: musisz porty odblokować.

(KaisuM) #8

livebox jest routerem, to w jego opcjach musisz ustawić tunelowanie, i wszystko będzie grało.

//KaisuM

(Baggo4) #9

A jak to zrobić.

PS: Ja przy liveboxie wole nie grzebac no chyba że ktoś mi dokładnie poda jak to zrobić...

(Kpc21) #10

poszukaj w google.pl :slight_smile:

http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8

jest tego cała masa

(Baggo4) #11

no szukałem na google ale tam są tylko do programów do pobierania typu utorrent,emule itd.

(Kpc21) #12

To nei ma różnicy, czy to robisz do torrenta czy stawiasz serwer :slight_smile:

http://liveboxtp.ath.cx/6_livebox_przekierowanie_portow

(Baggo4) #13

Na tej stronie jest tak sobie zrozumiale napisane. zrobiłem do uTorrenta ale do CS'a niezbyt wiem jak...

(Fingerboarding) #14

No pewnie podajesz tylko inny port , robisz tak samo jak przy uTorrent ? =D>

(Baggo4) #15

Taa tylko jaki prot jest do CS ??

(Łukasz14) #16

hautan1 , 27015 zazwyczaj :wink:

(Baggo4) #17

Ok thx zrobiłem server teraz ktoś musi na niego wejść..

(Łukasz14) #18

hautan1 , to już musisz sobie załatwić we własnym zakresie. Możesz też zrobić stronkę o swoim servie :slight_smile:

(Enduros70) #19

Witam. Tyle sie naczytałem, dużo prób i nic nie skutkuje.

Gram w grę SoF2 i kiedyś normlanie stawiałem servwer dopuki nie kupiłem LB.

Teraz gdy postawię server z zaznaczoną opcją internet to automatycznie robi mi server na lanie (moge sobie grać z domownikami :frowning: )

Wpisywałem te różne protokoły itd. ale nic nie pomaga.

Proszę o jakieś rady.