Ip

(Malutek) #1

Witam. Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości mojego kolegi co do IP, otóż podstawowe pytanie brzmi? Czy można zmienić adres IP? :oops: Oczywiście nie chodzi mi o zmienianie praovidera siecie czy karty sieciowej :smiley: Mój kolega wymyślił sobie, że ma z tyłu modemu jakiś guzik który mu resetuje modem czy coś w tym stylu, i ma wtedy nowe IP. Mój provider sieciowy to Chello, usługa Chello Light.

(W32 Sasser) #2

Jeżeli masz stały, publiczny adres IP to sam go nie zmienisz.

Jeżeli masz adres IP przydzielany dynamicznie, to będzie on się zmieniał po każdym restarcie kompa, czy modemu.

(Dny15) #3

To zależy od internetu.... Bo neostrada naprzykład ma zmienny IP i się cały czas zmienia, a jak masz np. sieć bezprzewodową to administrator wpisuje sobie IP i każdy ma swój stały adres. I nie da się go zmienić.

Znaczy się można........ tylko że wtedy zajmujesz ip innej osoby z twojej sieci (bo tylko ip zarejerstrowane na serwerze admina będą wczytywane) i ona nie będzie miała internetu, będzie wyskakiwał konflikt ip, a ty tez byś miał tylko wtedy kiedy ta inna osoba by nie siedziała 8)

(W32 Sasser) #4

Co Ty tu wypisujesz?

IP masz przypisane do konkretnego modemu (HFC MAC ID) i do karty sieciowej (chyba, że łączysz się poprzez port USB z modemem). Każda zmiana modemu czy karty sieciowej to jednocześnie zmiana adresu IP.

Jeżeli masz stały, publiczny adres IP i zmienisz modem albo kartę sieciową, to oczywiście adres IP się zmieni, ale nie będzie to już adres pobliczny.

Jak możesz sobie sam wpisać adres IP osoby z sieci?? Żebyś miał dostęp do Internetu, modem musi się zalogować na serwerze. Wtedy jest sprawdzana w/w konfiguracja.

(Dny15) #5

No normalnie prosto...... Dajesz sobie protokół internetowy==> użyj następującego adresu IP i wpisujesz wszystko tam...... wraz z ip. Przynajmniej u mnie tak jest :?

EDIT:

Ale ja tutaj nie pisałem konkretnie o modemie lecz o sieci bezprzewodowej, którą akurat ja posiadam

(Malutek) #6

Hmm dynamicznego IP raczej nie mam, bo mi się nie zmienia... A wiecie może coś czymś takim jak "reset modemu"??

(McDracullo) #7

:shock: i ten guzik na modemi też jest dobry. Nic takiego nie ma... możesz jedynie zmienić numer IP/MAC. Ale o guziku to nie słyszałem....

Wszytsko możęsz zrobić spod systemu operacyjnego. Jak już koledzy pisali zmiana MAC wiąze sie z konatktem admina sieci. A IP w neo jest zmienne.

(reanek) #8

(reset modemu) W niekturych modemach jest opcja reset,służy ona do przywrócenia ustawień fabrycznych ,jeśli o to Ci chodzi.