Ip

Witam. Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości mojego kolegi co do IP, otóż podstawowe pytanie brzmi? Czy można zmienić adres IP? :oops: Oczywiście nie chodzi mi o zmienianie praovidera siecie czy karty sieciowej :smiley: Mój kolega wymyślił sobie, że ma z tyłu modemu jakiś guzik który mu resetuje modem czy coś w tym stylu, i ma wtedy nowe IP. Mój provider sieciowy to Chello, usługa Chello Light.

Jeżeli masz stały, publiczny adres IP to sam go nie zmienisz.

Jeżeli masz adres IP przydzielany dynamicznie, to będzie on się zmieniał po każdym restarcie kompa, czy modemu.

To zależy od internetu… Bo neostrada naprzykład ma zmienny IP i się cały czas zmienia, a jak masz np. sieć bezprzewodową to administrator wpisuje sobie IP i każdy ma swój stały adres. I nie da się go zmienić.

Znaczy się można… tylko że wtedy zajmujesz ip innej osoby z twojej sieci (bo tylko ip zarejerstrowane na serwerze admina będą wczytywane) i ona nie będzie miała internetu, będzie wyskakiwał konflikt ip, a ty tez byś miał tylko wtedy kiedy ta inna osoba by nie siedziała 8)

Co Ty tu wypisujesz?

IP masz przypisane do konkretnego modemu (HFC MAC ID) i do karty sieciowej (chyba, że łączysz się poprzez port USB z modemem). Każda zmiana modemu czy karty sieciowej to jednocześnie zmiana adresu IP.

Jeżeli masz stały, publiczny adres IP i zmienisz modem albo kartę sieciową, to oczywiście adres IP się zmieni, ale nie będzie to już adres pobliczny.

Jak możesz sobie sam wpisać adres IP osoby z sieci?? Żebyś miał dostęp do Internetu, modem musi się zalogować na serwerze. Wtedy jest sprawdzana w/w konfiguracja.

No normalnie prosto… Dajesz sobie protokół internetowy==> użyj następującego adresu IP i wpisujesz wszystko tam… wraz z ip. Przynajmniej u mnie tak jest :?

EDIT:

Ale ja tutaj nie pisałem konkretnie o modemie lecz o sieci bezprzewodowej, którą akurat ja posiadam

Hmm dynamicznego IP raczej nie mam, bo mi się nie zmienia… A wiecie może coś czymś takim jak “reset modemu”??

:shock: i ten guzik na modemi też jest dobry. Nic takiego nie ma… możesz jedynie zmienić numer IP/MAC. Ale o guziku to nie słyszałem…

Wszytsko możęsz zrobić spod systemu operacyjnego. Jak już koledzy pisali zmiana MAC wiąze sie z konatktem admina sieci. A IP w neo jest zmienne.

(reset modemu) W niekturych modemach jest opcja reset,służy ona do przywrócenia ustawień fabrycznych ,jeśli o to Ci chodzi.