iPhone nie wyświetla tła (zdjęcia)

Cześć.
Od kilku dni zmagam się z problemem braku tła graficznego na urządzeniach Iphone. Na innych mobilnych wyświetla sie jak należy.
Dodam, że tło dla wersji tradycyjnej strony jest innym plikiem graficznym niż to mobilne, ponieważ musiało być inaczej wyskalowane.
Przekopałem google i nic, być moze źle pytałem, ale pomysły mi się skończyły i ręce opadły.

Proszę Was o jakieś wskazówki, w jaki sposób wymusić, aby i na iphonach tło działało.
Podgląd strony: http://ioxx.atwebpages.com/

Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Jak stare Safari to ma wspierać, niby w bardzo starych skopali skalowanie tła.

https://caniuse.com/#search=background-size

Co tam ma być jeszcze widoczne poza wiewiórka?

Nie widać tego “start” po prawej stronie, który jest w desktopowej przeglądarce, coś ze skalowaniem?

Ja myślę, że on ma jakiś stary iOS i w nim Safari 6 i widzi lewy górny róg, zamiast wycenrowanej wiewiórki.

Dzięki za zainteresowanie problemem.
Rzecz w tym, że to tło (zdjęcie wiewiórki) nie wyświetla mi się w ogóle.

Brak informacji jaki masz iOS i Safari w nim.

Ja bym może porzucił wspieranie staroci jak nie mogą zainstalować iOS 10. Chociaż niby nawet Safari 7 jako tako wyświetla jak na zrzucie pocologa.


Dodatkowo jak masz jakiś Content Blocker aktywny to go wyłącz i wtedy sprawdź czy widać .bg-top lub plik /images/top-bg.jpg.

Jak Content Blocker wycina tło lub cały div to wyjść jest kilka:

  • olać i zakładać, że nie ogląda ciebie ktoś z blokadą reklam;

  • dla stabilnej wersji strony zgłosić dodanie wyjątków by nie ukrywać .bg-top / blokować pliku .top-bg;

  • przebudować stronę tak by Content Blocker jej nie psuł (za długo czekasz na dopuszczenia np. 3 miesiące);

  • zachęcać do wyłączenia blokady reklam / śledzenia, raczej na iOS nie przejdzie numer z subskrypcją listy filtrów jak to robi Polska Press lub Onet.

Fakt.
Iphone SE, iOS 13.3.1, Safari 13.0
Na Chrome jest to samo, czyli brak tła.
Kiedy tło dodam w ten sposób:
<section id="top" data-parallax="scroll" data-image-src="images/top-bg.jpg" data-natural-width=1454 data-natural-height=774 data-position-y=bottom>
jest, ale w tym przypadku mogę tylko zastosować jedną grafikę (?), np. tę dla wersji desktop, a ja potrzebuję operować dwoma.

Myślę, aby wrzucić w section dodatkowy styl dla @media i może tym samym wymusić poprawne wyświetlanie się tła, ale czy coś takiego da się zrobić?

Niby można:

Ale musisz sobie to przejrzeć jak stary iOS niby chcesz tym wesprzeć, ja w wirtualnym Safari 7 - 13 mam tło z fioletowymi pasami nad i pod.

Niby takie same pasy są na Androidzie.

Dziękuję, popatrzę.
Natomaist to, że grafika wyświetla się z pasami u gory i dołu jest tym efektem, o który mi chodzi.
Ja, tak jak wyżej pisałem, mam problem z tym, że grafika w ogóle się nie wyświetla.