Iplus - czy warto?

witam.

Używa ktoś z was może iplus simdata? znajomy prosił żebym się dowiedział jakiejś opini. Czy warto to kupić, na pewno nie chce on podpisywać umowy, może ktoś wie jak to jest z zasięgiem w okolicach Żywca?

Powiedz mu jedno, niehch omija te /cenzura/ z daleka !!

Zresztą masz opinie :

http://opiniuj.pl/10002,plus-gsm-iplus.html

a coś innego co byście polecili? tylko żeby na kartę było

Jeszcze jest orange free ;]

kolejni zdziwieni tym że mając tylko zasięg gprs albo edge mają wolny internet i pretensje do sieci.

internet taki masz zarówno w plusie, orange jak i erze. sprawdz sobie jaki masz zasięg tu gdzie będziesz z tego internetu korzystał i w jakiej technologii masz możliwość pracować. i wybierz tu gdzie będziesz miał najlepszy zasięg bo ceny są mniej więcej podobne

problem w tym że zasięgu orange nie można znaleźć na ich stronie tak jakby tego nie było podanego, era niby mapke ma pomalowaną ale chociaż mogli zaznaczyć gdzie i jaki odbiór zasięgu a w plusie tam gdzie będzie internet odbierany jest zasieg GPRS

http://zasieg.orange.pl/ :expressionless:

Poza tym danymi ze stronek operatorów nie ma co się sugerować. U mnie pokazuje, że mam tylko edge, a w rzeczywistości w domu mam full zasięg 3G, coraz częście pojawia się również HSDPA, na dworze natomiast mam cały czas 3,5G (HSDPA). Wczoraj wchodziłem przez telefon na numion.com i wyliczył ponad 6 Mbit/s, a mieszkam w 45 tysięcznym mieście (tyle że na Śląsku :P)

Powiem tak - używam Simdaty od dwóch lat. Chodzi to bardzo różnie, wielokrotnie zauważyłem coś takiego jak “martwe łącze”, czyli jest połączenie z siecią, ale żadne dane nie są przesyłane. Pomaga rozłączenie i połączenie ponownie. Dodatkowo częste niezrozumiałe rozłączenia. Całe szczęście, że jak używam Simdaty to też do kompletu Autoconnecta, który potrafi w razie braku aktywności łącza zerwać połączenie i zestawić je ponownie. Gdyby nie on to nawet bym nie skojarzył, że nie mam netu a muszę czasami korzystać z takiego właśnie połączenia do monitorowania pewnych serwisów czy są aktywne. Brak netu w tym momencie to katastrofa. Reasumując - ważność mojej Simdaty kończy się w lipcu i wtedy zamierzam spróbować Orange Free. Stawka identyczna, ale może będzie działać mniej problematycznie

iPlus, mi mówili, że będę miał prędkość internetu 400kb/s w mojej miescowości przy zasięgu EDGE :x . Okazało się, że mam tylko GPRS i prędkość 60kb/s. Zadzwoniłem do nich i się spytałem co to miało niby być, że EDGE i prędkość 400kb/s?! Oni mi odpowiedzieli, że mam napewno EDGE, ale przy EDGE jest prędkość 236kb/s i to był błąd konsultanta, jak próbowałem im udowodnić, że mam GPRS, to powiedzieli, żebym zakupił sobie antenę. Po zakupieniu anteny nic się nie zmieniło, ale już odpuściłem dzwonienie do nich, bo oni mają zawsze przygotowane jakieś wymówki. Chyba najlepsza jest ERA pod względem zasięgu, ale też napewno oszukują…

i tym sposobem to powinni ci kasę oddać za to i powinieneś mieć możliwosć zwrotu. bo edge to tak jak piszesz ale to jest max czyli normalnie to i tak jest mniej trochę. ale nie wiem czy to pomyłka bo już kiedyś ktoś na forum podawał taką dużą prędkość edge może oni tak często mówią :wink:

hmm… nic się nie poradzi że kiepski zasięg zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić sama tą karte (modem) a jesli chodzi o operatora to spróbować każdego bo taki zestaw to nie jest aż taki drogi jak myślicie? Jeszcze mam takie pytanko czy jak np kupię modem z orange to jeśli nie będzie mi odpowiadał internet to czy mogę kupić sobie ten zestaw startowy np z ery i też będzie działał net?

a jaki masz telefon? ma edge albo umts? jeśli tak to możesz w łatwy sposób wypróbować co jak będzie działać. w orange jest coś takiego jak orange free na kartę i plusie też coś takiego jest. w erze to nie wiem. wkładasz zwykłego sima do telefonu podłączasz pod kompa i widzisz jak ci chodzi.

tylko że ta osoba wątpie czy by sobie z konfiguracją poradziła e250 chyba ma edge a nie wiecie czy w orange jest coś takiego że można wziąść na próbe i oddać jak się nie sprawdzi?

w orange jest coś takiego jak orange free na kartę czyli zwykła może być pop zmieniasz taryfę na orange free na kartę i masz orange free na kartę. można sprobować np. na zwyklej karcie np orange go albo po ale wtedy jest 50 gr za 100 kb a w taryfie orange free na kartę masz 3 za 100 kb. można wypróbować i się pozbyć jak zwykłego sima na kartę. na stronie jest chyba nawet programik do łączenie się - nie wiem jak on działa bo akurat łączę się za pomocą Motorola Phone Tools który miałem z telefonem. ale konfiguracja jest bardzo prosta. u siebie w telefonie musisz mieć aby skonfigurowane ustawienia internet po gprs - opis krok po kroku na stronie lub nawet może automatyczna konfiguracja jest