iPlus E156G w jaki sposób połączyć się bez menagera?

Witam serdecznie!

Czy istnieje możliwość połączenia się bez użycia oprogramowania iPlus Menager? Ale potrzebuje połączenia bezpiecznego, tak zrobionego aby pewnego dnia nie przyszedł mi rachunek na kilka tysięcy złotych. Mam na myśli to żeby modem nie łączył się z Internetem płatnym , nie będącym w umowie.

Mowa o systemie Windows XP. Próbowałem tworzyć połączenie modemowe z numerem dostępowym *99***1#, ale niestety nie działa. Na jednym komputerze zadziałało do połowy bo wołało kod PIN od aplikacji Iplus menager, a na innym nie działało. A przypominam że ja nie chce iplus menager, więc zastanawia mnie gdzie ja podam w takim razie kod pin?

Chciałbym takie połączenie skonfigurować najlepiej bez użycia innych programów, po prostu w Windows XP.

Witaj!

Być może się nie znam :stuck_out_tongue: ale modem jest tak skonstruowany że będzie logował się do tej sieci, z której masz kartę SIM, i w której masz aktywowaną usługę internetu. Wiadomo że karta SIM ma swój numer (taki sam jak telefon komórkowy) i do tego numeru przypisana jest określona usługa, (w tym przypadku internet). NIe da się zrobić żeby internet był był darmowy, bo nie da się przecież np: iść do kiosku, kupić dowolny starter z karta sim, włożyć do telefonu i dzwonić za darmo. To właśnie działa na takiej zasadzie. Chyba że jest jakiś przerobiony firmware co omija jakieć blokady, limyty czy coś ale w to wątpię.

Pozdrawiam.

Skoro mam umowę to płacę :slight_smile:

Nie pisze o internecie darmowym, ale o internecie w ramach abonamentu :slight_smile:

więc chyba się w tym temacie “nie łapiesz” , mi chodzi o łączenie się typu APN.

Kto ma Internet taki od GSM to wie o co chodzi. Tym bardziej że używając menagera iPLusa oryginalnego wcale nie jest tak trudno przełączyć na płatną technologie przesyłu danych, NIE w ramach abonamentu

da się to zrobić :smiley: tylko jak instalujesz managera to się instalują tez sterowniki do modemu. wiec żeby to zrobić musisz zainstalować osobno sterowniki i w panelu sterowania znajdź opcje tworzenia połączenia sieciowego i stwórz nowe połączenie używając tego modemu i w hasło musisz wpisać numer *99***1# myślę ze to zadziała ale nie obiecuje :slight_smile: pozdrawiam!

W hasło nie zadziała :slight_smile: , jako numer telefoniczny od połączenia modemowego to zadziała. Hasło i nazwa użytkownika puste.

Proszę nie pisać nie sprawdzonych porad, albo których nie jesteście pewni… ale i tak zostaje kwestia pinu. Może w osobnym sterowniku to można gdzieś ustawić, natomiast domyślnie instalując aplikacje, i tworząc takie połączenie nie ma gdzie wpisać tego pinu.

Jeśli wkurza Cie iPlus Menager to wypróbuj Top_NetInfo http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Inny program do łączenia tego typu modemów i internetu

Skonfiguruj poprawnie APNy (iPlusa) a nic więcej nie zapłacisz

Może nie tyle wkurza, ale nawiązuje do innego wątku iplus-e156g-menadzerze-pokazuje-nie-jest-podlaczony-t405593.html

gdzie to właśnie on zawodzi. Bo nie potrafi się odpowiednio “sparować” z modemem.

A testowałeś może tą podawaną przez siebie aplikację? Boje się by nie skonfigurować aplikacji źle na ten dodatkowo płatny internet.

Używałem kiedyś był ok teraz mam router i się samo łączy.

Ustawienia APN powinieneś mieć w instrukcji od plusa lub przepisz z iPlus menager