iPlus e169 - HELP - problem

Witam!

Zakupiłem modem iPlus e169 (oto i on)i mam pewien kłopot.

Zainstalowałem wszystkie potrzebne programy (iplus menager) aby internet działał (tak było napisane w instrukcji) robiłem wszystko krok po kroku tak jak było tam napisane. żadnego kroku nie ominąłem. po otwarciu menadżera iplus-owego i bo wybraniu sieci (iplus edge, zasięg: 1-2/5) ustanawiam połączenie. (pisze że połączono z siecią itp) Jak widać wszystko wygląda ok, lecz po wlaczeniu przeglądarki i wpisaniu jakiejkolwiek strony nic sie nie dzieje, strona sie nie wczytuje tak jak by w ogóle połączenia z internetem nie było! nie wiem co jest grane. sądze że to może być sprawa mojego komputera, lecz pewny nie jestem.

Czy ktoś wie może jak rozwiązać mój problem? czy może ktoś miał podobny problem do mojego niekoniecznie z tym samym modemem? proszę o szybką odpowiedź.

PS. system jest zgodny z wymaganiami, wszystko powinno współpracować. internet mam z iplusa, wraz z nim właśnie ten modem. jakies pytania co do tego co sie dzieje? cos nie jasne? piszcie śmiało. moj laptop: BENQ p52eg - 616 >> ZDJECIE <<

zobacz czy w ustawieniach przeglądarki nie masz przypadkiem ustawione łączenie przez proxy

a internet w programach takich jak p2p albo gadu gadu masz?? jeżeli tak to musisz mieć ustawione proxy w przeglądarce które trzeba zlikwidować :)jak nie wiesz jak to zrobić czytaj dalej :slight_smile: jak masz neta na gadu gadu, skype, p2p itp to wgraj firefoxa i podczas pierwszego uruchomienia zaznacz opcję nie importuj ustawień z internet explolera i powinno dzialać :slight_smile:

Mam problem. Mam iPlus Huawei E169 po pewnym czasie korzystania z internetu komputer mi sie wiesi na amen i musze zrobic reseta.

pomozcie prosze co mam zrobic :frowning:

mi te modemy też wariują, u kolegi tak samo jak u mnie na karcie pamięci plik AdobeR.exe a w nim szkodnik Worm.Win32.RJump.a , nie wim kto czy w plusie dorzucajątakie gratisy, a co z połączeniem tego urządzenia to do dzisiaj nie wiem

Spotkałem się u kogoś z podobnym problem tyle, że była to chyba sieć orange. Przy próbie ponownej instalacji również się wieszał. Wsadziłem do swojego laptopka kartę i to samo. Więc jeśli masz możliwość sprawdź jak się gdzie indziej zachowa urządzenie. W tym przypadku diody migały urządzenie wydawało się “zdrowe” a w efekcie okazało się wadliwe. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Dodane 05.07.2009 (N) 0:11

Dodam, że nie działa się tak od początku tylko po jakiś dwóch latach z dnia na dzień internet zaczął się wieszać a później instalacja na nowo urządzenia również kończyła się zwieszeniem.