iPlus EDGE czy Orange Free CDMA

Witam…

Mam zamiar zmienić operatora ale nie jestem pewien czy taka zmiana wyjdzie na dobre, ponieważ w tej chwili korzystam z zasięgu iPlusa w technologii EDGE i czy internet oferowany przez Orange Free w technologii CDMA będzie lepszy i szybszy??

Oraz jakie modemy polecacie u tych operatorów i czy są modemy z możliwośćią połącznie z intenetem dwóch komputerów??

Powinien być lepszy i szybszy.

A w Orange Freedom Pro (bo tak się ta usługa nazywa) najlepszy będzie router, jednak nie będzie on zbyt dobrym wyborem jeśli kupujesz go jako “towarzysza w podróży”, bo jest on niezbyt poręczny (chociaż ma wbudowaną baterię, jeśli chciałbyś go zabrać tam gdzie nie masz dostępu do zasilania, nie musisz brać ze sobą UPS-a :slight_smile: ). Ale jego zaletą jest możliwość podłączenia przez port Ethernet a nie USB (nie trzeba instalować oprogramowania) oraz możliwość bezproblemowego podłączenia anteny zewnętrznej.

Jeśli chodzi o możliwość podłączenia dwóch komputerów - najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie ten router. Nie wiem ile on ma portów LAN, ale zawsze można podłączyć switch, poza tym ma też access point Wi-Fi (czyli możesz się do niego podłączyć bezprzewodowo).

na TVN Turbo ostatnio testowali w “Gadżet 4” tych dwóch operatorów + jeszcze chyba ere i najlepiej z nich wypadł iPLUS głównie pod względem szybkości :wink:

Co w 100% zależy od lokalizacji. Gdyby testowali w innych miejscach, mieliby zupełnie inne rezultaty.

Swoją drogą co ma wspólnego internet bezprzewodowy z motoryzacją?

TVN turbo to nie tylko kanał motoryzacyjny to kanał “męski” tak jak TVN style jest z kolei dla kobiet przeznaczony :stuck_out_tongue: zresztą jak sama nazwa programu GADŻET wskazuje że pokazują tam różne gadżety :wink: a co do lokalizacji to testowali w warszawie i w jakimś mieście na P tylko nie pamiętam już co to było za miasto, i w pociągu który jechał trasą od tego miasta na P do Warszawy

takie testy nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości ponieważ tak jak tutaj już ktoś napisał wszystko zależy od lokalizacji. Warszawiacy może tego nie wiedzą ale oprócz ich istnieją w Polsce jeszcze inne miasta i miejscowości i jeśli coś się sprawdza w stolicy to nie znaczy że wszędzie jest tak samo.

też oglądałem tego Gadzeta i powiem tylko tyle, że oni nie umią testów robić, jakieś takie płaskie są. Nie wiem czy po prostu tacy ludzie, czy dostają od operatorów kasę za bardzo słabą krytykę. Szkoda, że nie pokazali play online.

iPlus jest najlepszy ze względu na zasięg i szybkość tylko szkoda, że usługi są dość drogie a przy tym lipne ograniczenia.

Play wg. mnie jest najlepszy pod względem cena/jakość, ale jest on głównie skierowane dla mieszczuchów, a nie dla ludzi mieszkających w wioskach.

Zmień sobie na play

A co do zasięgu to od tego są mapki;

http://internet.playmobile.pl/maps/