iPlus (Huawei E870) @Linux Mint 4.0 KDE CE. Jak uruchomić?

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem iPlusa z modemem Express Card Huawei E870…

Proszę o pomoc, jak uruchomić internet na Linux Mint 4.0 KDE CE, tak od początku, bo kppp modemu nie widzi, ale za to jest wykrywany przez system jako urządzenie USB, tak chyba powinno być??

Moja wiedza o linuksie, jest prawie żadna, a chciałbym by był moim głównym systemem, lecz bez internetu ani rusz…

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o “łopatologiczne” HOWTO.

Global UMTS

Ten program jest jeszcze w fazie beta, dodatkowo nie obsługuje [przynajmniej nie jest napisane] modemu E870 tylko od niedawna E800.

Róznica jest taka, że mój ma HSPA (HSDPA + HSUPA) a tamten tylko HSDPA…

Nie ma jakiejś “pewniejszej” drogi?

A. I czy ten program aby nie połączy się przez dostęp wdzwaniany? Bo to by zabiło mój rachunek…

Tam gdzie korzystam mam zasięg wszystkich technologii pakietowych.

ten program będzie najlepszy. Inne rozwiązanie masz tutaj

Huawei E870 działa bardzo dobrze w Global UMTS. W tej chwili na liście urządzeń są inne modemy Huawei, a E870 chwilowo nie ma. Mimo to dobrze działa - dla E870 trzeba wybrać ustawienia od innego modemu. Autor programu chętnie podpowie jakie ustawienia wybrać - email jest na stronie z programem.

W kolejnej wersji programu E870 będzie już wpisany na liście urządzeń i nie trzeba będzie sprawdzać innych ustawień.