Iplus i rozłączanie z siecią [problem]


(Clank) #1

Witam

Od pewnego czasu Iplus sam co chwila rozłącza się z siecią tzn. połączenie z internetem się rozłącza, zostaje tylko połączenie lokalne i musze wtedy ponownie się połączać. Zaznaczam, że dzieje się to od pewnego czasu, dzieje się zarówno w kompie z XP, jak i przy kompie z Vistą. Żadnych aktualizacji do |Iplusa nie ściągałem, a kiedy pobrałem nawet aktualizacje to nic to nie pomogło, nie włączałem funkcji oszczędzania energii w systemie. To trochę głupie, Iplus jest kompletnie do niczego, ale teraz jest jeszcze bardziej denerwujący, nie wiem, czy to wina sprzętu czy się zepsuł modem, czy tych s********w z Plusa :x Może ktoś z Was używa ten "najlepszy" mobilny internet i czy też Wam się tak dzieje?


(Kpc21) #2

Jak jest z zasięgiem?


(Clank) #3

Najczęściej 3G i HSDPA :slight_smile:


(Kpc21) #4

Ale ile kresek ?


(Clank) #5

Jesli HSDPA to jedna kreska, jesli 3G to wszystkie kreski się świecą ;]

EDIT:

Poprawka, jęsli 3G to również jest jedna kreska ;/


(Kpc21) #6

Możliwe że znika wtedy zasięg 3G/HSPDA (HSPDA i 3G właściwie to jest to samo, lecz do 3G zalicza się też technologia UMTS o mniejszej przepływności niż HSPDA). Modem powinien automatycznie się wtedy przełączyć na EDGE. Spróbuj przeinstalować sterowniki, a jak nic nie da, spróbuj zmienić modem.


(Clank) #7

Hehe raczej nie da rady wymienić, bo jak sprawdzą u siebie tam gdzie kupiłem, to powiedzą że działa ;/


(Kpc21) #8

Powiedz, że nie działa na granicy zasięgu UMTS - powinien się automatycznie przełączyć na EDGE, a tego nie robi.


(Clank) #9

To bedzie kłamstwo, bo modem przełącza mi się na tą sieć właśnie nieraz i nie wiem czy jak go wymienię to nie będzie mi się rozłączać, ale już nie wydziwiam w każdym razie dzięki za pomoc :smiley:


(Kpc21) #10

Tak? No to w jakich momentach sieć się rozłącza?


(Clank) #11

Kiedy przestaje byc wykorzystywane łącze np. gram i mam włączone tylko gg to jak przestaje grać to zawsze połączenie jest przestawione na lokalne i czerwone słoneczko w gg

Inny przykład: wchodze na www i znajduję jakiś dobry, dość długi artykuł i zaczynam czytać go... Kiedy skończę i chcę przejść na inną stronę to muszę się rozłączać z internetem i połączać na nowo...

wiem, że trochę wyszedłem na tej odpowiedzi jak dziecko neo ale inaczej nie umiem wytłumaczyć :smiley:


(Kpc21) #12

To zmienia postać rzeczy.

Sprawdzałeś modem na innym komputerze?


(Clank) #13

Oczywiście, tak jak napisałem w pierwszym poście, na dodatek drugi komputer ma inny system operacyjny (XP) niż ten mój (Vista)


(Kpc21) #14

No to opisz ten problem w punkcie sprzedaży. Reklamacji nie mogą ci nie przyjąć.