iPLUS - UCIEKAJĄCE HSPA+

Spadek prędkości w plus-ie miałem około 5 Mgb a mam 0,50 Mgb a limit jeszcze nie przekroczony. Mam 10 gb miesięcznie i bez limitu między 0.00 a 12.00.

Plus nie odpowiada na @ a dwu godzinna rozmowa z biurem obsługi nic nie zmienił.

Dodane 07.01.2013 (Pn) 23:11

Po przejściu w tryb hsdpa, internet zwalnia do + - takich prędkości:

http://obrazki.elektroda.pl/7065711500_1357127556.png

teraz najważniejszy fakt, muszę zaznaczyć że modem łączy się przez pierwsze + - 60 min w technologii hspa+, co za tym idzie, transfery są tego typu:

http://obrazki.elektroda.pl/5547803200_1357127556.png

jednakże, po upływie tego czasu nie wiadomo dlaczego, modem przerzuca się na innego bts-a, hspa+ traci zasięg i zostaje zamienione na hsdpa, a jak widać transfery na hsdpa są fatalne.

jak wczesniej ci pisałem na forum wszystko zależy od zasięgu, u mnie na kompie mam tak że mam czasem wolny trasfer dlatego że mam problem z zasilaniem w kompie może sprawdź tez zasilanie jakie masz na portach usb ewentualnie przeinstaluj sterowniki do modemu ? może masz coś nie tak z ustwieniami antywirusa lub jakieś programy ci zużywają transfer. u mnie też nie mam ciągle LTE też sie czasami zmienia typ połączenia na hdspa lub 3g nawet a czy sprawdzales modem na innym kompie ?

Dodane 08.01.2013 (Wt) 9:48

pozatym jak możesz podaj logi OTL skoro juz dodaleś posta w stym dziale :slight_smile:

@rybak79 - a zauważyłeś może, czy zwolnienie prędkości internetu nie następuje o mniej więcej stałych porach dnia (lub nocy)? Na przykład - rano jest ok, a na południe zwalnia. Czy też niezależnie od pory dnia po godzinie łącze staje się wolniejsze?

Sprawa została wyjaśniona. Wysoki transfer osiągam na nadajnikach aero2 (900mhz), po analizie na innym forum, doszliśmy do wniosku, że prędkość diametralnie spada na nadajnikach plusowskich (2100 mhz). Rozwiązanie - Zakup modemu, który umożliwia wymuszenie transmisji w hspa+ 900mhz. Modem ZTE poszedł w odstawkę, ciągłe “skakanie” po częstotliwościach w mojej lokalizacji, było strasznie uciążliwe.

Zamykam TEMAT.