iPlus w domowym PC


(m89) #1

Witam. Czy iPlus lub Blue connect można podłączyć do stacjonarnego PC?

Jeśli tak to jak?


(Boguszek) #2

:slight_smile: Tak można przez specjalny Modem do kąputera PC podłączany przez USB w nim umieszczasz karte sim Modem wybierasz u nich mają modemy do laptopa jak i do PC

iplus. lista modemów

http://www.iplus.pl/jakkorzystac.html

blueconnect modem PC

http://www.blueconnect.pl/blueconnect.p ... ction=korp


(m89) #3

Taki modem dają w zestawie czy trzeba dokupić(jeśli tak ile kosztuje).

Będę wdzięczny za linki.


(Boguszek) #4

w usłudze iplus najtaniszy modem do kąputera PC kosztuje 96,38zł z VAT za którego musisz zapłacić . o blueconnect nie będę pisał gdyż to za drogi interes zresztą iplus terz jest drogi w tej cenie zapronował bym ci usługe internetu satelitarnego

120zł bruto miesięcznie download 320kb/s upload przez kanał GPRS lub EDGE lub ine łącze we własnym zakresie

jeżeli bierzesz internet jedno kierunkowy dwonload a upload zapewniasz sam

to za 320kb/s płacisz tylko 79zł miesięcznie

http://konekt.onet.pl/satelita/zamowienie.html


(Poczta) #5

Pujdz do salonu iPlusa i tam ci wszystko powiedza. Tam rowniez dostaniesz taki modem do peceta. Mój kumpel ma iPlusa na hacie i ma predkosc ok 400 kb/s wiec niezle :slight_smile: lecz gdy ilość pobranych danych przekroczy 1 GB net zwalnia do 33 kb/s !!


(m89) #6

dzięki za wszystkie informacje :wink: przejrzę i rozważę.


(Boguszek) #7

Cytuje.hacie i ma predkosc ok 400 kb/s

jakim cudem ? jak w iplus EDGE: klasa 10, szybkość do 236,8 kb/s! !!

chyba ma usługe zintegrowana jaką jest iplusboster czyli internet zatelitarny połączony z iplusem gdzie kanał Download jest przez satelite pobieranie danych a upload czlyi wysył jest po łączu GPRS lub EDGE :wink:

Złączono Posta : 06.11.2006 (Pon) 11:12

Plus booster - teraz jeszcze szybszy Internet bez ograniczeń!

iPlus booster to usługa stałego, szerokopasmowego dostępu do Internetu wykorzystująca współpracę technologii transmisji oferowanych przez sieć Plus (GPRS, EDGE i UMTS) oraz satelitarną sieć transmisji ASTRA.

Usługa umożliwia zwiększenie szybkości ściąganych danych do komputera użytkownika nawet do 2048 kb/s. Jest to możliwe dzięki podłączeniu komputera wyposażonego w jeden z modemów iPlus do modemu satelitarnego.

W ramach usługi iPlus booster dane z sieci pobierane są przez kanał satelitarny. Abonent może wybrać jeden z wariantów usługi i zdecydować z jaką prędkością dane będą przesyłane do komputera: 256 kb/s, 512 kb/s, 1024 kb/s czy 2048 kb/s. Kanał zwrotny (zapytania przesyłane do sieci) zapewnia Plus w ramach oferty iPlus.

Rozwiązanie daje także możliwość odbioru ponad 250 cyfrowych niekodowanych kanałów telewizyjnych i radiowych dostępnych z satelitów ASTRA (23.5° East i 19.2° East) bez dodatkowych opłat.

Cennik usługi iPlus booster:

iPlus booster 256 do 256 kb/s 39 zł (47,58 zł z VAT)

iPlus booster 512 do 512 kb/s 77 zł (93,94 zł z VAT)

iPlus booster 1024 do 1024 kb/s 139 zł (169,58 zł z VAT)

iPlus booster 2048 do 2048 kb/s 199 zł (242,78 zł z VAT)

* Do opłaty miesięcznej za usługę iPlus booster należy doliczyć opłatę abonamentową za plan cenowy iPlus lub iPlus Biznes.

Więcej info na http://www.iplus.pl/booster

Warunki promocji nowej usługi dostępne http://www.iplus.pl/mater...lus_booster.pdf

po więcej info zapraszam na forum gdzie jest troche info na temat tej usługi można sobie poczytać opinie inych zapraszam http://forum.esat.pl/


(rad @ interia.pl) #8

iplus jest bardzo zły


(matfeusz) #9

Ja mam iPlusa Modem GC89 i szkoda mówić...... (ale powiem) na początku ściąga ok. 25kb/s a gdy przekroczysz limit 1 GB (lub 2GB zależy od podpisanej umowy) to blokują ci prędkość na ok 4 kb! Dlatego jeśli mam możliwość to załóż sobie radiówke! :o

PS. Mieszkam 100m od anteny nadawczej z Plusa! :lol: