IRadio - problem z wyszukiwaniem stacji

(Azwierzyn) #1

Pojawił się u mnie problem z wyszukiwaniem stacji w programi iRadio. Kiedy chcę wyszukać stacji przez podanie rodzaju myzyki (w moim przypadku Trance) to pojawia mi się komunikat "Cannot complete search operation".

Taki problem miałem przez jakiś czas. Udało mi się znaleźć jego przyczynę i chciałbym podzielić się nią z innymi, którzy mogą mieć podobne problemy. W moim przypadku winny był firewall. Dla doświadczonych użytkowników jest to może oczywiste, ale dla mniej nie koniecznie, stąd sens dalszych wyjaśnień.

Ja używam Norton Internet Security 2002. Kliknięcie ikonki tego programu (jeśli działa to powinna być ona w Windows na pasku koło zegara) uruchami okno tego programu. Kliknąłem "Zapora osobista", a następnie przycisk "Konfiguruj". Pojawia się okno w którym wybieralmy zakładkę "programy". Jej wybranie powoduje pojawienie się listy programów. Przez krótką chwilę jest ona pusta, ale po jakimś czasie powinna się ona zapełnić programami.

Sprawdzenie na tej liście ustawień dla programu "iRadio" pokazało mi, że firewall blokował wszystkie połączenia nawiązywane przez ten program. Stąd wynikały opisane kłopoty. Trzeba ustawić firewalla, aby zezwalał on bez problemu nawiązywać połączenia przez program "iRadio" (wybiera się opcję "Zezwalaj wszystkim".

Jeżeli masz podobny problem sprawdź ustawienia firewalla dla programu "iRadio". Trzeba pozwolić mu na swobodne nawiązywanie połączeń. Ale pamiętaj o tym, że nie gwarantuję, że wtedy nie wpadnie Ci przez ten program jakiś wirus. Ale to ostatnie mówię tylko po to, aby w razie czego nikt nie miał do mnie pretensji, że powzolił temu programowi swobodnie łączyć się z Internetem i dostał mu się przez to jakiś syf na komputer.