IrDA na płycie głównej

Otóż tak: mam na płycie głównej IrDA’e, jest bo pisało w biosie “Ifrared Port” czy jakoś tak, i to włączyłem, jest wszystko OK w panelu sterowanie jest “Łącze bezprzewodowe”, w menedżerze urządzeń wszstko gra… ale takie jedno banalne pytanie: gdzie fizycznie znajduję się ta IrDA; żebym mógł przystawić komórkę i za jej pomocą przesłać z kompa dane na kome i na odwrót… ??

Tak. Tylko, że musisz ustawicszybkość transmisji danych. Wiesz. Każdy telefon wymaga innego speeda.

Do pełnego działania potrzebujesz jeszcze tylko portu podczerwieni, który polącza się do USB :mrgreen:

Wygląda to tak

Noi mam takie coś też właśnie i co mam z tym zrobić… serio zielony jestem i nic nie kapuje z tego w ogóle… :oops: :oops: :oops:

Możesz się łączyc z telefonem komórkowym,który ma podczerwień,aby łatwiej ściągac dzwonki,przenosic wiadomości z komórki,itp.

No tyle to wiem; ale jak go skonfigurować; mam SE k300i jak cuś…

Ja właśnie miałem problem z k300i kiedy przystawisz go do portu to może otworzyć się kreator dodawania sprzętu (nie wiem jak u Ciebie, może wszystko będzie dobrze). Już dokładnie nie pamiętam, ale po instalacji chyba wszystko było dobrze. Potem powinien pojawić się taki dymek: W pobliżu jest inny komputer kliknij tutaj, aby wysłać pliki do komputera k300i series czy jakoś tak no a potem to już chyba będziez wiedział co robić :slight_smile:

Skoro masz na płycie to czemu odbijacie do USB, temat tyczy sie zintegrowanej irdy.

Fizycznie irda znajduje się niedaleko portu USB, ale na płycie głuwnej nie mylić tego z portami zewnętrznymi.Są to zazwyczaj 2 piny do których podłancza się diode podczerwieni i przez nią kumunikuje się komputer ze światem zewnętrznym.

Co do urządzeń IRDA USB to całkiem inna bajka, tam wystarczy włożyć kabelek do USB zainstalować stery i przydknąć tel do nadajnika.

Siemka. Niedawno zakupiłem nowego kompa(tydzień temu). Dziś w panelu sterowania natknąłem się na podczerwień. Niestety nie wiem gdzie mam telefon przyłożyć. Proszę o pomoc.

Według mnie lepiej by było, jakbyś założył sobie nowy temat :x

Poczytaj tu albo tu. Ja tam się za bardzo na tym nie znam :? ale może to Ci pomoże.

niestety nic nie pomogło

No to załóż nowy temat, może Ci ktoś pomoże :-s