Irda


(4dr14n) #1

jak moge spr czy mój komp ma Irdę?? bo w papierach i dokumentacji sie pogubiłem i myślę że może da sie to spr jakos w kompie??


(Gutek) #2

Użyj EVEREST Home Edition - co jest w systemie :wink:


(4dr14n) #3

no tak, ale teraz mi powiedz co mam zrobic żeby sprawdzic czy to jest, co nacisnąc i w ogóle…


(Bażant) #4

Czy ty wiesz wogóle co to jest irda? :? Irda to jest port podczerwieni, po oglądaj kompa do około i posprawdzaj, jeżeli nie masz żadnego wyjście (czyt. mały, cały czarny prostokącik) to nie masz. Są one często montowane w laptopach :slight_smile:


(4dr14n) #5

tak w ogóle to ja wiem co to jest irda i do czego służy, ale niestety nie wiem jak ma wyglądac to na kompie. Jkabym wiedział to bym dawno pooglądał kompa i nie czekał aż w koncu ktos odpisze. Okazuje sie na moim kompie mnóstwo różnych gniazdek i różnych rzeczy i większoś nie wiem po co jest i do czego słuzy. Tak wiec jeśli ma ktos jakies pomyśły jak to sprawdzic to czekam na odp…

Złączono Posta : 07.10.2005 (Pią) 23:07

a małych czarnych prostokącików to jest ze trzy, jak nie wiecej sprzodu i z tyłu komputera, te sprzodu to chyba są wejścia USB, ale nie wiem po za tym może powiedz jak uruchomi Irdę w kompie to wtedy sprawdze czy jest czy jej nie ma, bo jak chce cos do kompa zgrac z komórki odwrotnie to musze włączyc to najpierw ( tzn tą Irdę)


(Błażej) #6

Sprawdź czy niemasz (przważnie z boku obudowy albo z tyły) takiego czarnego prostokąta jak na screenie poniżej:

irda7ls.jpg


(Bażant) #7

Błażej dokładnie o to mi chodziło! !!


(4dr14n) #8

aale ja tu nie widze żadnego screena :?


(Błażej) #9

Zobacz pod tym linkiem : http://img161.imageshack.us/img161/5805/irda7ls.jpg


(4dr14n) #10

tzn że mam szuka takiej jakby lampki czy cos takiego, a nie jakiegoś wtyku czy wejścia typu gniazdo. I czy to ma jakos wystawac czy co?


(Błażej) #11

poszukaj takiego czarnego prostokąta(jest przeważnie NIEWYSTAWAJĄCY)

Podobnego tak jak w screenie poniżej :

aaa4mc.jpg