Irytujace ciagle restarty podczas grania w gry

(Beni0) #1

Witam!

Od pazdziernika zaczynam zycie studenckie, podczas ktorego komputer bedzie mi niezbedny do pracy. Mam tutaj na mysli stabilna prace kompa.

Niestety, od dluzszego czasu mam z nim cholerne problemy: czeste zwichy, bsod.

Czytajac inne, podobne problemy na tym forum i odpowiedzi do nich probowalem sie do nich ustosunkowac. Zrobilem pare checkow w hijacku, everescie i ms debuggerze. Przeczyscilem wszystkie kable, odkurzylem dzisiaj dokladnie wnetrze budy. Ze sterami raczej tez nie ma chyba problemu, poniewaz w ms debuggerze wystapil plik ntoskrnl.exe, ktory wyklucza problem sterownikow.

Podejrzewam, ze chodzi tutaj o zasilacz, ale nie jestem co do tego pewny.

Memtestem86 przez niemal 3h sprawdzalem moje pamiatki, program zrobil 9testow i nic nie wykryl, jednak nie byl to caly test. Zamierzam go wykonam przez noc.

Oto logi:

HIJACKTHIS:

MS DEBUGGING TOOLS:

EVEREST (temp i napiecia):

Jest rowniez prawdopodobne, ze podczas transportu mogla zostac uszkodzona moja karta graf, jednak nie wiem czy na tyle, by byla sprawczynia calego zamieszania.

Bardzo prosze o wszelkie uwagi i sugestie.

Pozdrawiam

(chudy ed) #2

a może zdeframentuj Pan partycje na dysku co?? :stuck_out_tongue: .A jeśli nie to reinstal jesli nie masz jakichś ważniejszych danych na kompie

(boczi) #3

beni0 proszę zastosować się do tego tematu

(Beni0) #4

Defragmentacja partycji w żadnym wypadku nie pomoże - już tego próbowałem.

Do moderatora - jeśli chodzi o polskie znaki to postaram się ich używać, natomiast w kwestii powtarzania innych, podobnych wątków, to zgodzę się - owszem, problem jest podobny, jednak wiadomo, że każdy posiada inny komputer i wyeliminowanie danego problemu (w tym wypadku częstych restartów) ma najczęscięj różne podłoże (problem związany z procesorem, zasilaczem, softem, itp).

Pozdrawiam i nadal oczekuje podpowiedzi :slight_smile:

Złączono Posta : 14.08.2006 (Pon) 18:45

Przeprowadzilem memtest'a86....nie wykryto zadnych bledow :confused:

(Monczkin) #5

beni0 zmień tytuł na konkretny

(Danielm86) #6

prawy na mój komputer/właściwości/zaawansowane>klikasz na ustawienia w polu uruchamianie i odzyskiwanie i odznaczasz Automatycznie uruchom ponownie. Teraz może zobaczysz przyczynę. Najczęściej to sterowniki od karty graficznej :wink:

(Beni0) #7

Tak, mialem juz to zrobione.

Niestety, jak na zlosc, przy restarcie podczas grania w jakas gierke, ekran robi sie caly niebieski, bez zadnych komunikatow.

Po restarcie windozy i wyslaniu raportu bledu do microsoftu otwiera mi sie stronka od ms, w ktorej widnieje informacja 'HARDWARE FAILURE'.

Ponizej zostaly podane prawdopodobe wadliwe komponenty: proc, plyta gl, pamiec i zasilacz. Stawiam na zasilacz, gdyz pamiatki mam sprawne. A z procem raczej tez wszystko ok :slight_smile: