Irytujące, krótkie zawieszenia programów

(144 Kuba) #1

Cześć

Mam Windows 7 i baardzo irytujący problem.

Otóż.

Często programy łapią zawieszkę ("Brak odpowiedzi") na dosłownie 0.5sek i zawsze jest to podczas kliknięcia.Trudno to zobrazować na przykładzie ale się postaram:

Np. w Firefoksie czasami gdy chce kliknąć w link albo zawsze gdy chce kliknąłem link, a potem się rozmyślam i klikam w 2 link i już nie mogę, bo wyskakuje na 0.5sek "Brak Odpowiedzi"

Albo gdy ruszam oknem to po kilku sekundach okno mi "ucieka"

Rozumiem, że mój opis problemu jest dość dziwny ale jeżeli go nie rozwiąże to wrócę do Win XP, bo po prostu nie mam sił.

CPU: Sempron 3400+

RAM: 1GB z czego...

Grafika zintegrowana zabiera 128mb

Liczę na waszą pomoc :wink:

(Remik1978) #2

seven ma z tego co wyczytałem podstawowe wymagania w wersji 32bit 1gb ramu ale to jest i tak za mało dla poprawnego szybkiego działania systemu. miałem podobnie na 1gb ,dołożyłem do 2gb i teraz mam spokój, a u ciebie jeszcze grafa zabiera wiec dokup ramu . najbardziej zobrazuje ci to zegar cpu i ram po prawej stronie jeśli masz je włączone. ja na 2 gb ramu w stanie spoczynku (czyli nic nie robie) mam około 30% zajętej pamięci

(144 Kuba) #3

Mam rozwiązanie! :lol:

Takie to zabawy Mz Vista Forcem...

Na ram nie narzekam. Co prawda ciągle jest obciążenie rzędu 70% ale także wtedy kiedy mam otwarte kupe programów :wink: