Irytujące paski podczas odtwarzania filmów

Mam problem z obrazem podczas odtwarzania filmów. Otóż na krawędziach ekranu (zazwyczaj na górnej i dolnej, choć nie tylko) pojawiają się cienkie kolorowe paski. Zależne jest to od tego, co wyświetlone jest w danej scenie, np. kiedy człowiek ma na sobie białą koszulkę, na krawędziach pokazują się białe paski. Żeby pokazać o co dokładniej mi chodzi, dodaje screena - KLIK. W tym przypadku na górnej i lewej krawędzi są białe paski, za to na dole czerwony.

Korzystam z SubEdita oraz kodeków K-Lite Codec Pack Full. Problem pojawia się we wszystkich filmach i we wszystkich odtwarzaczach. Próbowałem już reinstalować zarówno playera jak i kodeki - paski dalej uparcie się trzymają. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Może włączyć jakiś filtr w ffdshow? Proszę o pomoc.

Aktualizowałeś sterowniki do karty graficznej? To samo DirectX?

Najlepszym odtwarzaczem jest KMPlayer. Znam ten problem ale nie znam SubEdit i nie wiem jak w nim to zrobic. Chodzi o to że przy niektórych kartach graficznych trzeba zmienic nakładke MIXERA na inna. Ale Sub Edit nie wiem jak bo go nie znam.

Aktualizacja sterowników wszystko załatwiła. Dzięki za podpowiedź.

Dodane 27.07.2010 (Wt) 15:06

Sorry za double posta, ale po wielu miesiącach spokoju problem znów wrócił - po zaktualizowaniu sterowników ATI do wersji 8.4 (ściągniętych ze strony Toshiby gdyż posiadam laptopa tej marki). Następnie by pozbyć się pasków zainstalowałem stery w wersji 9.2 przerobione programem DH Mobility Modder, ale to nic nie pomogło. Nie mogę cofnąć się do punktu (poprzez przywracanie systemu) przed instalacją wersji 8.4 gdyż po prostu zniknął z listy (mam Vistę). Pomocy!