Irytujące paski podczas odtwarzania filmów


(Przyby7ski) #1

Mam problem z obrazem podczas odtwarzania filmów. Otóż na krawędziach ekranu (zazwyczaj na górnej i dolnej, choć nie tylko) pojawiają się cienkie kolorowe paski. Zależne jest to od tego, co wyświetlone jest w danej scenie, np. kiedy człowiek ma na sobie białą koszulkę, na krawędziach pokazują się białe paski. Żeby pokazać o co dokładniej mi chodzi, dodaje screena - KLIK. W tym przypadku na górnej i lewej krawędzi są białe paski, za to na dole czerwony.

Korzystam z SubEdita oraz kodeków K-Lite Codec Pack Full. Problem pojawia się we wszystkich filmach i we wszystkich odtwarzaczach. Próbowałem już reinstalować zarówno playera jak i kodeki - paski dalej uparcie się trzymają. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Może włączyć jakiś filtr w ffdshow? Proszę o pomoc.


(Danielm86) #2

Aktualizowałeś sterowniki do karty graficznej? To samo DirectX?


(darek0107) #3

Najlepszym odtwarzaczem jest KMPlayer. Znam ten problem ale nie znam SubEdit i nie wiem jak w nim to zrobic. Chodzi o to że przy niektórych kartach graficznych trzeba zmienic nakładke MIXERA na inna. Ale Sub Edit nie wiem jak bo go nie znam.


(Przyby7ski) #4

Aktualizacja sterowników wszystko załatwiła. Dzięki za podpowiedź.

-- Dodane 27.07.2010 (Wt) 15:06 --

Sorry za double posta, ale po wielu miesiącach spokoju problem znów wrócił - po zaktualizowaniu sterowników ATI do wersji 8.4 (ściągniętych ze strony Toshiby gdyż posiadam laptopa tej marki). Następnie by pozbyć się pasków zainstalowałem stery w wersji 9.2 przerobione programem DH Mobility Modder, ale to nic nie pomogło. Nie mogę cofnąć się do punktu (poprzez przywracanie systemu) przed instalacją wersji 8.4 gdyż po prostu zniknął z listy (mam Vistę). Pomocy!