Irytujące powiadomienie w COMODO IS!

witam.tak jak w temacie irytują mnie te powiadomienia co kilka minut http://img.wklej.org/v/9575812345.bmp gdy daje tak jak na obrazku to po kilku minutach znów się pojawia ale inny port!i tak w kółko! i mam pytanie jak pozbyć się ich?ale żeby komputer był chroniony!!

Rozwiń menu w tym okienku i zaznacz reguły dla Windowsa.

c1wr7.th.jpgthpix.gif

nie ma takiej opcji do wyboru przy pojawieniu sie okienka !

Nie przyszło Ci do głowy, żeby zaznaczyć -> Treat this application as -> Trusted Application.

cc5rq7.th.jpg

http://comodo.andgird.webd.pl/

@Sturmgewehr 44,na poczatek uprzedzam -reguły w Comodo to temat łatwy tylko dla ludzi z odpowiednio długim stażem i obyciem z różnymi firewallami.Akurat masz szczęście bo trafiłeś na takiego.

Podziele z braku czasu moją odpowiedż na dwie części ,jako pierwszą wybrałem przypadki alertów od firewalla.

Zagrożenie które jest na zalączonym obrazku jest ogromne ,ponieważ ktoś chce dobrać się do Twojego systemu

i problem polega na tym,że nie wiesz czy to jest Microsoft,czy haker z wysp HulaGula,więc decyzja może być tylko jedna :Zaznaczyć wszelkie próby połączenia z Systemem jako" Blocked Application"-na stałe !!

To jedyny słuszny wybór reguły dla Systemu-i masz spokój.

W drugiej części odpowiem na alerty z modułu Defense-za kila godzin.

Allow this request

Block this request

Instaler or updater

W bloku Defense(HIPS),interesują nas 3 wyżej wymienione opcje nadawanych uprawnień aplikacjom kontrolowanych przez HIPS(Defense),w trakcie normalnego korzystania z komputera.

Pozostałe opcje będą nas interesować w okresie póżniejszym ,kiedy znajdziemy czas aby nadać precyzyjne

uprawnienia dla poszczególnych aplikacji ,myślę tu o:limited application,trusted application,isolated aplication i custom application.

W konkretnym przypadku (fotka z IE7) zaznaczamy" Allow this request" po prostu wiemy i widzimy ,że HIPS

pyta nas czy zgadzamy sie aby uruchomić IE 7.

Postępujemy analogicznie w każdym przypadku jeśli mamy pewność ,że to MY URUCHOMILISMY konkretny program.

Trybu" Block this request" użyjemy tylko wtedy kiedy wyrażnie widać ,że program uruchomił się sam,bez naszego udziału,a moduł HIPS wykrył próbę ataku na system lub połączenia się z internetem.Takie przypadki

zdarzają się niezwykle rzadko .

Tryb"Instaler or updater" to tryb szczególny ,który może być użyty TYLKO dla instalacj i odinstalowania programów,przy czym należy nadawać uprawnienia JEDNORAZOWO (bez opcji zapamietywania na stałe)

bo spowoduje to wielkie zamieszanie i nieprawidłowe działanie aplikacji w czasie póżniejszym.

Pozostałe opcje darujemy sobie bo zabrałoby to kilka godzin z mojego sobotniego wieczoru.

Polecam zapoznanie się z podobnym przypadkiem jaki opisywałem dla CZECHO w dniu dzisiejszym i tam poruszyłem temat o co chodzi z pozostałymi opcjami uprawnień w module HIPS(Defense).

Bużka Pa!

Otrzymałem na priv,wiadomość od Sturmgewehr 44

Wysłane o: 25 Paź 2008, 17:28

"Od: Sturmgewehr 44

Do: abc*

Temat: Irytujące powiadomienie w COMODO IS !

abc* napisał(a):

@Sturmgewehr 44,na poczatek uprzedzam -reguły w Comodo to temat łatwy tylko dla ludzi z odpowiednio długim stażem i obyciem z różnymi firewallami…

Dziękuję za takie szczęście, poradzę sobie, a ty odłącz kabel od neta, jak tak się boisz.

Bez odbioru."

Sturmgewehr 44,mialem dzisiaj małą imprezkę i rocznicę ,stąd niefortunny zwrot “Akurat masz szczęście bo trafiłeś na takiego”. Zauwazyłem że musiałem być nieżle zakręcony,bo dopiero teraz zauważyłem ,że to nie Ty zwracałeś się o pomoc,ale jeśli komuś pomogło poza takim znawcą jak Ty to sie cieszę.Poza tym wprowadzasz ludzi w błąd “Rozwiń menu w tym okienku i zaznacz reguły dla Windowsa.”

Dobranoc.

tyle odpowiedzi a żadna nie za bardzo pomaga

zaznacz

“Threat this application as” i tu z listy wyboru masz:albo Windows system application albo Trusted application

ok dzięki.pozdro

"Wiadomości priv nie są od tego, żeby je wklejać na forum, nie wiesz o tym?

Widać, że słoma ci z butów wychodzi, bo także nie potrafisz pisać postów, nie pisze się 2 postów pod swoim postem, istnieje coś takiego jak możliwość edycji."

Nastepny liścik od forumowicza o nicku Sturmgewehr 44.na priv.

Widocznie trafiłem w czuły punkt delikwenta,który chciał popisać sie znajomością tematu przed dziewczyną bądż kumplami.

Ostrzegam ,że jesli napiszesz kolejny nie oszczędzę Cie w swoim komentarzu na temat idiotycznych porad ,

których udzieliłeś pytającemu to po primo.

Po drugie nawiązując do twojego pierwszego bezczelnego tekstu(poniewaz przegiąłeś pałę)odpowiadam ,że nigdy nie bałem sie być w sieci poniewaz żyje z usług dla firm podłączonych do internetu,natomiast bać powinieneś sie ty -na co są dowody w postaci twoich lamerskich “porad” dających powód do popelnienia sepuku,

co udowodnię jeśli jeszcze raz mnie zdenerwujesz bez danego Ci z mojej strony powodu.

Pozdrowienia .