Irytujący problem z włączaniem kompa

Witam

Od czwartku mam dosyc głupi problem, a mianowicie jak chce włączyc komputer normalnie wciskam guzik Power komp chodzi około 10sek i reset ;/

dopiero jak sie zresetuje to normalnie się uruchomi.

monitor przy tym zjawisku się nie włącza, wentyl od grafiki chodzi na maxa.

A dzieje się to dokładnie od czasu kiedy w czwartek wieczorem pierwszy raz wprowadziłem komputer w stan wstrzymania…

Reset BIOSu nic nie dał…

Ktoś pomoże?

Mój komp:

Intel Core 2 Duo E8500 3,16GHz @ 3,8GHz + Thermalright Ultra-120 eXtreme + Fander FX120 + Zalman ZM STG1

DFI LanParty LT x48-T2R

Radeon HD4870 Gigabyte

OCZ Technology Reaper 2x2GB 1066MHz

Samsung Spinpoint F1 640GB

DVDR LG GH-20NS15 SATA

Corsair TX750w

Antec Nine Hundred

XP SP2 HE

W biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

ustawienia zoptymalizowane - nic nie daje

a bluescreenów nie ma…

Czy podnosiłeś napięcia na tych pamięciach? Wg google powinny one wynosić 2.3-2.4V.

Podpiąłeś wszystkie kable dodatkowego zasilania?

mają 2,2V 5-5-5-15

tak.

Otwórz panel sterowania->system->zakładka zaawansowane->sekcja uruchamianie i odzyskiwanie->przycisk ustawienia->sekcja Domyślny system operacyjny->przycisk Edytuj. Otworzy się notatnik z plikiem boot.ini

Dodaj na końcu linijki z systemem operacyjnym /sos

np: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Pro” /noexecute=optin /fastdetect /sos

Zapisz zmiany. Przy następnym uruchamianiu zobaczysz informacje o tym co jest uruchamiane. Zobacz przy czym komputer resetuje się.

posiadam system Windows Vista Ultimate 64bity…

A na górze podałeś XP SP2 HE

Dla Visty:

W menu start->uruchom->wpis msconfig W zakładce Rozruch, zaznacz “Informacje o rozruchu systemu operacyjnego”.

nic nie dało. jak włączyłem kompa sprawdziło dyski i nie wykryło błędów.

przepraszam, od soboty mam Viste :slight_smile: