Irytujacy/zastanawiajacy problem, prosze o sprawdzenie loga

witam wszystkich

ostatnio cos dziwnego dzieje mi sie kompem, podejrzewam ze mam jakies trojany ;/ np czasami ot tak wylacza mi sie monitor, jak wpisuje ‘regedit’ w uruchom to wlacza sie regedit.com, w przeciagu 3 ostatnich dni ping skoczyl mi kosmicznie (w csie mam pinga 1400 ;/) i nie za bardzo wiem czego to moze byc wina (nie znam sie na tym zupelnie) ale podejrzewalam ze to moze cos z wirusami, dlatego prosze was o pomoc :slight_smile:

z gory dziekuje za odpowiedz

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku będąc w trybie awaryjnym natomiast wpisy w HijackThis.

Zwykła wersja programu BearShare posiada w sobie syf dlatego proponuję go usunąć. A jeśli koniecznie chcesz z niego korzystać to zainstaluj wersję Lite, która jest pozbawiona syfu.

Po wykonaniu pokaż nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz ComboFix.

a co jesli stad udalo mi sie usunac tylko CMEII? reszty nie moglam znalezc… ;/ [przepraszam ze moze glupie pytania ale nie znam sie na tym a nie chce czegos zepsuc]

Nie usuwaj ręcznie tylko w Hijack’u kliknij kwadracik obok danego wpisu i na koniec kliknij Fix selected na dole. (Jak nie mam racji to mnie poprawcie, bo ja tak zrobilem u siebie :stuck_out_tongue: )

Zastosuj się do tego co napisał adam9870 - przeczytaj uważnie i zrób to, po wszystkim nowe logi

nie moglam znalezc tych plikow, o ktorych pisalam, wiec usunelam same wpisy przez hj…

tu combofix :

tu hijack

a tu silent :

Już jest Ok