Irytujacy/zastanawiajacy problem, prosze o sprawdzenie loga

(Rzabciaa) #1

witam wszystkich

ostatnio cos dziwnego dzieje mi sie kompem, podejrzewam ze mam jakies trojany ;/ np czasami ot tak wylacza mi sie monitor, jak wpisuje 'regedit' w uruchom to wlacza sie regedit.com, w przeciagu 3 ostatnich dni ping skoczyl mi kosmicznie (w csie mam pinga 1400 ;/) i nie za bardzo wiem czego to moze byc wina (nie znam sie na tym zupelnie) ale podejrzewalam ze to moze cos z wirusami, dlatego prosze was o pomoc :slight_smile:

z gory dziekuje za odpowiedz

(adam9870) #2

U偶yj Windows Worms Doors Cleanera zmie艅 znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja by膰 na zielono, je偶eli kt贸ry艣 z nich b臋dzie na 偶贸艂to to go zostaw). Po u偶yciu narz臋dzia wymagany jest restart.

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz r臋cznie z dysku b臋d膮c w trybie awaryjnym natomiast wpisy w HijackThis.

Zwyk艂a wersja programu BearShare posiada w sobie syf dlatego proponuj臋 go usun膮膰. A je艣li koniecznie chcesz z niego korzysta膰 to zainstaluj wersj臋 Lite, kt贸ra jest pozbawiona syfu.

Po wykonaniu poka偶 nowy log z HijackThis, SilentRunners oraz ComboFix.

(Rzabciaa) #3

a co jesli stad udalo mi sie usunac tylko CMEII? reszty nie moglam znalezc.. ;/ [przepraszam ze moze glupie pytania ale nie znam sie na tym a nie chce czegos zepsuc]

(Rav Ochtera) #4

Nie usuwaj r臋cznie tylko w Hijack'u kliknij kwadracik obok danego wpisu i na koniec kliknij Fix selected na dole. (Jak nie mam racji to mnie poprawcie, bo ja tak zrobilem u siebie :stuck_out_tongue: )

(Gutek) #5

Zastosuj si臋 do tego co napisa艂 adam9870 - przeczytaj uwa偶nie i zr贸b to, po wszystkim nowe logi

(Rzabciaa) #6

nie moglam znalezc tych plikow, o ktorych pisalam, wiec usunelam same wpisy przez hj..

tu combofix :

tu hijack

a tu silent :

(Gutek) #7

Ju偶 jest Ok