Isnatalacja 98?

(Mattatg) #1

Mam pytanie posiadam laptopa Acer travelmate 351Te niestety nie posiada ani napędu ani stacji dyskietek tzn napęd jest ale na USB.

mam zainstalowanego Windowsa Xp ale chciałbym sformatowac dysk i wgrac windowsa 98 jak to moge zrobić skoro napęd na USB nie jest widoczny w dosie?? prosze o podanie szczegółów co i jak mam zrobić dodam że posiadam kabel na USB do dysku dzięki czemu moge podpiąć dysk do innego komputera ale czy coś to da?? jesli tak prosze o odpowiedz Słyszałem także że da sie jakos przez lana wgrac laptop posziada sprawnego lana i patrzyłem da sie z niego bootowac ale pojęcia nie mam jak??

prosze o rady.

(De Niro) #2

spróbuj zmienić w BIOS'ie w sekcji BOOT lub Advanced Setup, jako pierwszy napęd USB.

(Mattatg) #3

niestety nie mam takiego czegoś

(L.B.G.) #4

zrob sobie osobne partycje na 1gb (albo mniej) i drugą na kilka mb i wrzuc plyke 98 na tę\tą partycje a na drugą dosa.

(Mattatg) #5

prosze o pdanie szczegółów i jak mam potem odpalic dosa?? skoro ja do niego nie moge wejść bo jak z windowsa xp wejśc do dosa?? a dyskietki nie włoże żeby wejsć bo nei mam jak także prosze opodanie szczegółów

(ak6) #6

Ja taki problem rozwiązałem kiedyś bardzo prosto. Podpiąłem dysk od lapka do PC, tam go sformatowałem (pamiętaj, że system plików musi być Fat32), rozpocząłem instalację Win 98 na tym dysku i przy pierwszy resecie kompa odpiąłem dysk i wrzuciłem z powrotem do lapka. Dalej poszło samo.

(Mattatg) #7

ale czy tak sie da zrobić podpinając laptopa pod usb?? jeśli tak to jaka jest komenda aby dos widział dysk na USB

(ak6) #8

Nie laptopa a sam dysk

np przy pomocy czegos takiego:

http://www.allegro.pl/item150648972_ada ... _ak11.html

lub takiego:

http://www.allegro.pl/item150874941_prz ... _ak70.html

(marcin_rom) #9

wystarczy podać prze wpisaniem setup win98/format c:

to na pewno pomoże

bo wszystkie narzędzia znajdują się na cd 98

pozdrawiam

(Skiff) #10

Najpierw radziłbym Tobie sprawdzić czy w ogóle znajdziesz sterowniki do laptopa pod Win98 ja też kiedyś chciałem zainstalować Win98 i nie było sterowników ani pod grafikę ani pod płytę główną, w ogóle pod nic nie było sterów dla 98.

A co do instalacji to są tzn. obrazy dyskietek i można nagrać taką bootowalną płytę zamiast dyskietki startowej

(Mattatg) #11

posiadam strowniki i wszytko poniewąz wczesniej miałęm 98 ale wgrałem xp a desinstalacja xp nie działa nie wiem czemu :frowning: