Isnatalacja 98?

Mam pytanie posiadam laptopa Acer travelmate 351Te niestety nie posiada ani napędu ani stacji dyskietek tzn napęd jest ale na USB.

mam zainstalowanego Windowsa Xp ale chciałbym sformatowac dysk i wgrac windowsa 98 jak to moge zrobić skoro napęd na USB nie jest widoczny w dosie?? prosze o podanie szczegółów co i jak mam zrobić dodam że posiadam kabel na USB do dysku dzięki czemu moge podpiąć dysk do innego komputera ale czy coś to da?? jesli tak prosze o odpowiedz Słyszałem także że da sie jakos przez lana wgrac laptop posziada sprawnego lana i patrzyłem da sie z niego bootowac ale pojęcia nie mam jak??

prosze o rady.

spróbuj zmienić w BIOS’ie w sekcji BOOT lub Advanced Setup, jako pierwszy napęd USB.

niestety nie mam takiego czegoś

zrob sobie osobne partycje na 1gb (albo mniej) i drugą na kilka mb i wrzuc plyke 98 na tę\tą partycje a na drugą dosa.

prosze o pdanie szczegółów i jak mam potem odpalic dosa?? skoro ja do niego nie moge wejść bo jak z windowsa xp wejśc do dosa?? a dyskietki nie włoże żeby wejsć bo nei mam jak także prosze opodanie szczegółów

Ja taki problem rozwiązałem kiedyś bardzo prosto. Podpiąłem dysk od lapka do PC, tam go sformatowałem (pamiętaj, że system plików musi być Fat32), rozpocząłem instalację Win 98 na tym dysku i przy pierwszy resecie kompa odpiąłem dysk i wrzuciłem z powrotem do lapka. Dalej poszło samo.

ale czy tak sie da zrobić podpinając laptopa pod usb?? jeśli tak to jaka jest komenda aby dos widział dysk na USB

Nie laptopa a sam dysk

np przy pomocy czegos takiego:

http://www.allegro.pl/item150648972_ada … _ak11.html

lub takiego:

http://www.allegro.pl/item150874941_prz … _ak70.html

wystarczy podać prze wpisaniem setup win98/format c:

to na pewno pomoże

bo wszystkie narzędzia znajdują się na cd 98

pozdrawiam

Najpierw radziłbym Tobie sprawdzić czy w ogóle znajdziesz sterowniki do laptopa pod Win98 ja też kiedyś chciałem zainstalować Win98 i nie było sterowników ani pod grafikę ani pod płytę główną, w ogóle pod nic nie było sterów dla 98.

A co do instalacji to są tzn. obrazy dyskietek i można nagrać taką bootowalną płytę zamiast dyskietki startowej

posiadam strowniki i wszytko poniewąz wczesniej miałęm 98 ale wgrałem xp a desinstalacja xp nie działa nie wiem czemu :frowning: