Istalacja Visty z Daemona


(Lukasz Misiaczyk) #1

Mam pytanie. Mam Viste home premium i jeżeli zrobię kopie .iso na dysku, to czy będe mógł zaistalować ją np. na daemonie czy muszę zrobić kopię na płycię.


(sCooBy^) #2

Będziesz mógł zainstalować z deamona a nawet z rozpakowanego obrazu... :lol:


(Marduk666pl) #3

niesądze, owszem odpalisz instalke w windowsie, ale już po pierwszym resecie system będzie działał w dosie a tam nie ma daemona więc skąd będzie brał dane?


(aero) #4

co za bzdura, sam instalowałem viste a raczej update z xp do visty przez wirtualny napęd w alcoholu 120 % i nie miałem żadnego problemu :stuck_out_tongue:

Także odpowiadając na pytanie :

proste :slight_smile:


(FXJ) #5

Zainstalowanie Visty z Deamona jest niemożliwe :wink: Wymogiem jest by dane znajdowały się na CD. Bo po 1 uruchomieniu poprosi cię o włożenie płyty do napędu :wink:


(Lukasz Misiaczyk) #6

a daemon, bo nnie chce instalować z alcohola 120% bo on się gryzie z grami ze starforcem

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 14:56

rozumiem dzięki


(Marduk666pl) #7

A widzisz, UPDATE a czysta instalka to OGROMNA różnica.


(sCooBy^) #8

Dokładnie wczoraj instalowałem Vistę z Deamona - jako czystą instalke na C (instalator kasuje stare katalogi program files i zmienia nazwe Windows na Windows.old oraz przygotowuje ten katalog do skasowania). !!

ps. Jeżeli czegoś nie sprawdzałeś to się nie wypowiadaj na ten temat. Tzw. swoje myślenie i wyobrażenia zostaw dla siebie bo powoduje to powstawanie niepotrzebnych mitologii i innych legend... (dobra rada)


(Muchakk) #9

Można instalowac viste z deamona, sprawdzone :slight_smile:


(Marduk666pl) #10

sCooBy i co edytujesz posty, sam czytaj ze zrozumieniem a nie, myślisz że nie widziałem tego postu "gdzie ci ktoś tu o UPDATE pisze, czytaj ze zrozumieniem i do końca"...


(Miwidlak) #11

1 - można z Deamona jeżeli odpalisz instalkę z XPeka;

2 - normalnej instalacji nie zrobisz - to jest oczywiste


(aero) #12

dobrą radą jest czytanie ze zrozumieniem ja pisałem o update vista z xp, a jak ty to zrozumiałeś to twoja sprawa


(sCooBy^) #13

Rada ta była dla marduk666 :lol:

Nie prawda - nie poprosi. podczas wstępnego procesu instalacji w XP - Vista przenosi potrzebne pliki do katalogu tymczasowego...


(el polaco) #14

FXJ napisał:

CZłowieku nie próbowałeś i bzdury piszesz. Jeżeli koleś zrobi instalkę deamonem. TO na początku vista kopiuje pliki instalacyjne na dysk. Potem komputer się restartuje i instalka jedzie z dysku twardego. LOL Jeżeli czegoś nie próbowałeś to nie zabieraj głosu bo tylko wprowadzasz w błąd użytkowników :twisted:


(Nosane) #15

Czyli można po prostu zrobić iso, wrzucić do daemona i odpalić instalkę, która sformatuje dysk (z xp)? I instalator nie będzie już krzyczał o płytkę? Niegłupie.


(el polaco) #16

tak to nie wiem czy można. Na pewno mogłbyś w ten sposób zainstalować viste na innej partycji ...


(sCooBy^) #17

Nie ma takiej możliwości żebyś mógł z poziomu instalatora sformatować dysk z XP z pod którego odpaliłeś instalkę.

Po co format ?? Instalator Visty wywali katalog Program Files, Users i zmieni nazwe starego katalogu Windows na Windows.old - który możesz po instalacji spokojnie usunąć. Wyjdzie na to samo co format :lol:


(Daris91) #18

Ja to zrobiłem tak:

Na C: mam xp. Sformatowałem D: z poziomu xp i zamontowałem obraz (deamonem). Uruchomiłem instalatora (cały czas siedziałem na xp) i instalator wtedy kopiował pliki tymczasowe, a ja w tym czasie nawet mogłem sobie na gg popisać :D. Przy iluś tam procentach instalator ponownie uruchamia kompa i startuje z tych plików tymczasowych.


(Nosane) #19

Aha, czyli źle zrozumiałem, dzięki za wytłumaczenie. Właściwie i tak zamierzam powiększyć partycję systemową, więc bez płytki się nie obejdzie.

No tak, ale masz wtedy 2 systemy - XP i Vistę, a ja chce tylko jeden, ale dzięki :wink:.

Ps. Fajnie wyszło w cytacie "mogłem sobie na gg popisać Suszę zęby" Hehe :wink:.