Istalacja Windows 7 obok Visty

Aktualnie mam Viste Home Premium zainstalowaną na dysku C. Chcę podzielić dysk D i zrobić 3 partycje na którym zainstaluje Windows 7, który właśnie ściągam ze strony Microsoftu. I to moje pytania:

  1. Jak zainstalowac windowsa 7? (.iso otworzyc Deamonem ?)

  2. Jak wybieram system, który chcę uruchomić?

  3. Czy wszystkie programy, które mam zainstalowane na Windows Vista, mogę odtworzyć na 7 ( np. bede wchodzil w C/program files/ program i tam go otwierał)?

Będę wdzięczny za odpowiedź,

Wojtek

P.S. Przepraszam jak zły dział

Obraz .ISO wypalasz na płytę - w biosie ustawiasz, żeby się z CD-rom’u bootował - tworzysz partycje podczas instalowania windows’a 7 - instaluje się - potem (po instalacji) przestawiasz znowu żeby się z dysku uruchamiał - masz ekran wyboru systemu…

Tak będziesz mógł tak uruchamiać, bo będziesz przecież normalnie z dysku uruchamiał.

PS. możesz też z pendrive’a zainstalować, a jak to zrobić znajdziesz poprzez http://google.pl

Nie będziesz mógł uruchomiać programów na W7,zainstalowanych na Viście,przedmówca się myli ! Do wyboru systemu utworzy się menadżer rozruchu.

aha jeszcze jedno pytanie przeczytałem w internecie, że jak się ściągało bete to od razu wyskakiwał numer licencji na 90 dni. Skąd mam wziąść licencję leśli ani nie było jej w przeglądarce,a ni nie przyszła na e-mail? Może licenja jest już wpisana w obraz płyty?

jeżeli ściągałeś testową wersję Windows 7 Enterprise to ona nie wymaga wpisywania żadnego klucza przy rejestracji. po prostu po zainstalowaniu jej normalnie ją aktywujesz.

dzieki

Dodane 23.10.2009 (Pt) 14:39

aha i napewno nie bede mogl uruchamiac programow z visty(np. nowe gg czy opera)?

Napewno,na W7 musisz zainstalować je od nowa.Po co zasysasz Betę,masz jeszcze RC i RTM.Wypalaj na 4,nie śpiesz się.

jak bete? to jest chyba RTM jak z microsoftu strony?

Dodane 23.10.2009 (Pt) 18:04

Zainstalowałem 7. Wszystko śmiga. Mogę uruchamiać programy z Visty! ( nie mają rzadnych profili itp. (tkj. w viscie stworzyc nowy profil i tam je otwierac). Dziekuje wszystkim za pomoc!