Izolacja klucza CNG - problemy z prawidłowym działaniem sys

Witam, ostatnio mam problem z moim laptopem, zaczął się zawieszać, mulić, przycinać przy starcie systemu oraz przy wyłączaniu. Przeskanowałem system avastem, malwarebytes oraz combofix, było kilka wirusów i niepożądanego oprogramowania.

Nic nie pomogło, zacząłem działać dalej. Wyłączając różne programy oraz usługi, dotarłem w końcu do źródła problemu. Przy włączonej usłudze CNG Key Isolation (mam ang system) zawiesza się Wi Fi, nie mogę włączyć przeglądarki ani innych programów, po chwili system znacząco się zawiesi, a przy próbie restartu gdy jest wylogowywanie, system całkowicie staje.

raz na 20x jest ok, w trybie awaryjnym też wszystko gra.

Można jakoś to naprawić nie przeinstalowując systemu? nie posiadam Win 7 na płycie

proszę o pomoc

Zdecydowanie prościej moim zdaniem będzie przeinstalować system. Skoro nie masz płyty na 100% system masz na dysku na ukrytej partycji i wystarczy zajrzeć do dokumentacji laptopa, ewentualnie skontaktować się z supportem aby dowiedzieć się jak wykonać reinstalację… Tak BTW zapamiętaj raz na zawsze, że cobofix to nie jest skaner antywirusowy, tylko poważne narzędzie do usuwania ciężkich infkecji, przy których inne oprogramowanie wymięka i bezmyślnie kasuje pliki, które ma w swojej bazie, co może skutkować wykrzaczeniem systemu, tak więc nie powinno się tego narzędzia stosować bez zlecenia przez osobę posiadającą wiedzę i umiejętności w zakresie usuwania złośliwego oprogramowania. Doraźnie stosuje się program OTL, którego logi należy pokazać w dziale bezpieczeństwo, aby ktoś kompetentny ocenił czy system jest zawirusowany i jak bardzo oraz udzialił instrukcji co dalej.